Zamknij

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce. Jest 8 nowych przypadków

Magdalena Kulej
15.03.2020 15:06
Koronawirus w Polsce. 8 nowych przypadków - aktualne dane
fot. PAP/Andrzej Grygiel

Mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce - przekazało w niedzielę po południu Ministerstwo Zdrowia. Potwierdzone zachorowania dotyczą 4 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 3 osób z woj. łódzkiego (Łódź) i 1 z woj. lubuskiego (Zielona Góra). 

Wszyscy pacjenci, u których w niedzielę zdiagnozowano obecność koronawirusa, są w dobrym stanie. Przypomnijmy, że łącznie potwierdzono dotąd 119 przypadków koronawirusa w Polsce. Trzech pacjentów zmarło.

Zobacz także

Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas poinformował na sobotniej konferencji prasowej, że "mamy 13 ozdrowieńców". Pinkas nie przedstawił jednak żadnych szczegółowych informacji. Portal RadioZET.pl zwrócił się z pytaniem do Głównego Inspektoratu Sanitarnego o wspomnianych "13 ozdrowieńców". Wciąż czekamy na odpowiedź w tej sprawie.

Polska w stanie zagrożenia epidemicznego

W ostatnich dniach zapadły decyzje o odwołaniu imprez masowych oraz zawieszeniu zajęć na uczelniach, w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych do 25 marca. Od weekendu w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego.

  • zawieszone zostają międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe
  • transport cargo działa, towary mają wyjeżdżać i wjeżdżać bez zakłóceń.
  • od niedzieli przez 10 dni do Polski nie będą mogli wjeżdżać cudzoziemcy
  • polscy obywatele mogą wracać do kraju, ale będą poddani 14-dniowej domowej kwarantannie.
  • rząd zdecydował o ograniczeniu funkcjonowania centrów i galerii handlowych. Sklepy spożywcze, apteki, drogerie i pralnie będą czynne
  • inaczej działać będą restauracje i bary – zamówienia możliwe tylko na wynos lub z dowozem

Stan zagrożenia epidemicznego w Polsce - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl