Zamknij

Rośnie liczba zakażeń Omikronem. "10 proc. wszystkich przypadków"

14.01.2022 11:39

328 przypadków Omikronu w Polsce potwierdziło w piątek Ministerstwo Zdrowia. Oznacza to, że liczba zakażeń tym najszybciej rozprzestrzeniającym się wariantem koronawirusa rośnie. Z danych resortu wynika, że najwięcej przypadków od kilku dni występuje w dwóch konkretnych województwach. 

Koronawirus
fot. Artur Barbarowski/East News

Omikron to w tym momencie najbardziej zaraźliwy i najszybciej rozprzestrzeniający się wariant koronawirusa na świecie. Po raz pierwszy pojawił się w listopadzie w Afryce, dziś obecny jest już na wszystkich kontynentach. 

Omikron w Polsce. Ministerstwo publikuje nowe dane

Zakażenia Omikronem notowane są również w Polsce, a ich liczba jest coraz większa. Jeszcze w poniedziałek 10 stycznia rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciecha Andrusiewicz informował o 193 przypadkach, a dwa dni później o 234. Mówił również o pierwszych zgonach na COVID-19, wywołanych właśnie tą odmianą. 

W piątek 14 stycznia resort zdrowia opublikował w mediach społecznościowych najnowsze dane, z których wynika, że liczba zakażeń Omikronem w Polsce wyniosła już 328. 

"Oznacza to, że na przestrzeni ostatnich czterech tygodni wersja ta stanowi już 10 proc. wszystkich przypadków zakażenia" - czytamy w tweecie MZ.

Ministerstwo podało również, że najwięcej przypadków Omikronu "nadal występuje w województwach pomorskim i mazowieckim".  To nawiązanie do środowych słów Andrusiewicza, który przekazał, że już wtedy najwięcej zakażeń Omikronem odnotowano właśnie w tych regionach. 

Przypomnijmy, że w piątek 14 stycznia 2022 roku potwierdzono 16 047 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Poinformowano również o 423 ofiarach śmiertelnych, które zmarły na COVID-19 bądź miały choroby współistniejące. 

loader

RadioZET.pl/Twitter