Zamknij

Sanepid poszukuje 2 pasażerów autobusu z Niemiec. Jechali z pacjentem "zero"

08.03.2020 21:03
Sanepid poszukuje 2 pasażerów autobusu z Niemiec. Jechali z pacjentem "zero"
fot. JAROSLAW JAKUBCZAK/ POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu poszukuje dwóch pozostałych pasażerów, którzy jechali autobusem rejsowym firmy „Sindbad” z tzw. pacjentem „zero”, pierwszą osobą w Polsce zakażoną koronawirusem – przekazała w niedzielę Wirtualna Polska.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Chodzi o autokar rejsowy, którym pacjent "zero"– pierwszy w Polsce zakażony koronawirusem – 29 lutego w niedzielę wrócił z Niemiec do kraju. Resztę osób, które podróżowały tym konkretnym pojazdem udało się namierzyć. Sanepid wciąż poszukuje pozostałej dwójki – zachodzi bowiem obawa, że mogły one być narażone na bezpośredni kontakt z Covid-19.

Zobacz także

Sanepid apeluje do pasażerów autobusu

Wirtualna Polska powołuje się na komunikat Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Elblągu, który apeluje do tych osób o "pilny kontakt telefoniczny".

Zobacz także

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu prosi o pilny kontakt telefoniczny na numer 666 191 783 wszystkie osoby, które w dniu 29.02.2020 powróciły z terenu Niemiec i Luksemburga do Elbląga, jadąc przez teren Polski autobusem firmy Sindbad (Opole) - planowa godzina przyjazdu do Elbląga: 14:00 w dniu 29.02.2020 r.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu

Jak mówił w rozmowie z portalem Marek Jarosz, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu, stacja szuka pasażerów, którzy tego dnia "przesiadali się w Słubicach".

Zobacz także

Szukamy osób, które tego dnia przesiadały się w Słubicach i teoretycznie mogły mieć kontakt z koronawirusem

Marek Jarosz, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu

RadioZET.pl/wp.pl