Zamknij

Koronawirus: Zmarły 71-latek nie miał COVID-19. MZ zmienia bilans osób zmarłych

26.03.2020 12:07
Ministerstwo zdrowia
fot. Piotr Molecki/East News

Koronawirus w Polsce. 71-latek, który zmarł w środę rano w szpitalu we Wrocławiu, nie był zakażony koronawirusem. ''Jesteśmy zobowiązani do sprostowania informacji o liczbie zmarłych z powodu zakażenia'' - poinformowało w czwartek ministerstwo zdrowia. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ministerstwo Zdrowia skorygowało w czwartek informacje o osobach zmarłych z powodu koronawirusa. Obecnie, dane mówią o 14 zgonach, wcześniej podawano 15.

Resort zdrowia wskazał, że korekta ma związek z informacją ze szpitala we Wrocławiu o zmarłym w środę 71-letnim pacjencie. Przyczyną jego śmierci, zgodnie z kartą zgonu, była niewydolność krążeniowo-oddechowa nie mająca nic wspólnego z koronawirusem. Pacjent okazał się być ostatecznie osobą nim niezakażoną.

Koronawirus w Polsce. Ile przypadków? Aktualne dane 

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się coraz szybciej. W kierunku koronawirusa przebadano dotąd 29,5 tys. próbek, około tysiąca dało wynik pozytywny, potwierdzający zakażenie – wskazało w czwartek ministerstwo zdrowia. W ciągu ostatniej doby wykonano 3,3 tys. testów.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek rano o 34 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Łączny bilans to 1085. Resort przekazał, że w szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP