Zamknij

Tyle zakażeń potwierdzono ostatniej doby. Wiceszef MZ podał nowe dane

07.12.2021 08:29
Kraska
fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

19 366 nowych przypadków zakażenia koronawirusem mieliśmy ostatniej doby - taką informację przekazał Waldemar Kraska. Wiceminister zdrowia poinformował też, że zmarły 504 osoby z COVID-19.

Koronawirus w Polsce. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w rozmowie z Wirtualną Polską przekazał najnowsze dane o zakażeniach koronawirusem. 

Koronawirus w Polsce. Wiceminister zdrowia podał nowe dane

Ostatniej doby potwierdzono 19 366 nowych przypadków. Jeśli zaś chodzi o statystykę zgonów, zmarły 504 osoby z COVID-19. Według Kraski dane z ostatnich dni to "szczyt" IV fali.

- Myślę, że jesteśmy już na szczycie, ten szczyt co prawda wydaje się, że będzie trwał troszkę dłużej, czyli nie będzie to jednorazowy pik, tylko bardziej płaskowyż - powiedział Kraska.

Dane, które otrzymujemy codziennie właściwie się już ustabilizowały, tydzień do tygodnia one są porównywalne, ale jednak na dość wysokim poziomie

Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia

Jako niepokojące Kraska wskazał statystyki dotyczące szpitali. - W ciągu ostatniej doby było 826 nowych osób, które trafiło do naszych szpitali. W tej chwili jest ponad 23 tys. osób zakażonych koronawirusem, które przebywają w naszych szpitalach. To jest bardzo duża ilość ludzi. [...] Na oddziałach intensywnej terapii przebywa ponad 2 tys. osób - dodał.

Przypomnijmy, że w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia informowało o 13 250 przypadkach zakażenia koronawirusem oraz 25 ofiarach śmiertelnych. Oficjalny raport dotyczący sytuacji epidemicznej w naszym kraju Ministerstwo Zdrowia opublikuje ok. godz. 10:30. 

RadioZET.pl/PAP/wp.pl

C