Zamknij

Kolejne podejrzenie koronawirusa we Wrocławiu. Pacjent trafił do izolatki

30.01.2020 21:25
Zdjęcie ilustracyjne
fot. Xiao Yijiu/Xinhua News/East News

43-letni mężczyzna, który przyleciał z Szanghaju, jest hospitalizowany w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Pacjent jest diagnozowany w kierunku grypy lub koronawirusa. To druga przyjęta w czwartek do tej lecznicy osoba z podejrzeniem koronawirusa.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

43-latka przywieziono do wrocławskiego szpitala z lotniska – powiedziała w czwartek wieczorem rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego Urszula Małecka. Pacjent trafił do izolatki. Ma objawy grypopodobne.

Zobacz także

Mężczyźnie pobrano krew. Badanie, które ma wykluczyć grypę AH1N1, zostanie przeprowadzone we wrocławskim szpitalu. Drugą próbkę wysłano do Warszawy, gdzie ma zostać zbadana pod kątem zakażenia koronawirusem. Wyniki badań mają być znane za kilka dni.

Zobacz także

Taką samą procedurę zastosowano wobec przejętego wcześniej w czwartek, mieszkającego od 13 lat w Polsce obywatela Chin. Wrócił on do Wrocławia 23 stycznia z objętego zagrożeniem epidemią koronawirusa chińskiego Wuhanu. Mężczyzna źle się poczuł i zgłosił się do szpitala.

Zobacz także

Pacjent ma kaszel, nie ma gorączki i jest w dobrym stanie

Urszula Małecka