Zamknij

Kolejne poderzenie koronawirusa w Płocku. Mężczyzna wrócił z Wielkiej Brytanii

10.03.2020 18:45
Kolejne poderzenie koronawirusa w Płocku. Mężczyzna wrócił z Wielkiej Brytanii
fot. PAWE

O podejrzeniu kolejnego zakażenia koronawirusem poinformowała płocka „Gazeta Wyborcza”. To już druga osoba w Płocku, wobec której zachodzi podejrzenie zarażenia się Covid-19. Mężczyzna niedawno wrócił z Wielkiej Brytanii i sam zgłosił się do stacji sanitarno-epidemiologicznej. Obecnie przebywa w szpitalu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Podejrzenie kolejnego zakażenia koronawirusem w Płocku.

Zobacz także

O sprawie informuje "Gazeta Wyborcza". Mężczyzna z Płocka, który niedawno wrócił z terytorium Wielkiej Brytanii, zgłosił się Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Jego niepokój wzbudziły objawy infekcji grypopodobnej, które zaczęły pojawiać się u niego po powrocie do kraju.

Przyjechała po niego karetka

Mieszkaniec Płocka otrzymał dalsze instrukcje postępowania. Polecono mu wezwać pogotowie. Następnie, po mężczyznę przyjechała karetka i zabrała go do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.

Zobacz także

Jak stwierdziła w rozmowie z płocką "Wyborczą" Lucyna Kęsicka, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płock, wszystkie procedury odbyły się według planu.

Zobacz także

Po prostu zadziałały prawidłowo wszystkie procedury, a chory zachował się bardzo odpowiedzialnie (...) Wszystkie nasze karetki są wyposażone w środki ochrony osobistej, wiec w takim przypadku załoga oczywiście ubrała się w kombinezony, założyła maseczki

Lucyna Kęsicka

RadioZET.pl/plock.wyborcza.pl

C