Zamknij

12 przypadek zarażenia koronawirusem w Polsce

09.03.2020 10:12
koronawirus w Polsce
fot. Shutterstock

W szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie na oddziale zakaźnym przebywa ponad 60-letni pacjent zarażony koronawirusem – powiedział PAP dyrektor szpitala Jerzy Friediger. Ministerstwo Zdrowia zapowiada konferencję prasową ws. aktualnej sytuacji epidemiologicznej o godz. 12.00.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

To pierwszy przypadek zarażenia stwierdzony w Krakowie i 12 potwierdzony jak dotąd w Polsce.

Koronawirus w Polsce: liczba zachorowań, ważne informacje. RAPORT

Do niedzieli wieczorem, z powodu zarażenia koronawirusem w całym kraju hospitalizowanych było 11 osób. Starszy mężczyzna przebywający w szpitalu we Wrocławiu jest w ciężkim stanie.

Zobacz także

Jak mówił w poniedziałek szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski będą coraz większe liczby zakażonych koronawirusem. "Zachowajmy spokój; najważniejsze jest stosowanie się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, sanepidu, Ministerstwa Zdrowia" - powiedział w radiu TOK FM minister.

Zobacz także

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Zakażenia odnotowano od tego czasu m.in. w Korei Południowej, Iranie, Iraku, Izraelu, Japonii, Tajlandii, Wietnamie, Singapurze, Tajwanie, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Australii.

RadioZET.pl/ PAP/ Przemek Taranek