Zamknij

Liczba poddanych kwarantannie gwałtownie wzrośnie. „Nawet do stu tysięcy osób'”

15.03.2020 11:10
Michał Dworczyk
fot. Rafal Gaglewski/REPORTER

Koronawirus. Liczba osób poddanych kwarantannie w Polsce może wzrosnąć nawet do stu tysięcy - poinformował w niedzielę szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. - Będziemy mieli bardzo znaczący wzrost osób, które są poddane kwarantannie. Wczoraj to było nieco ponad dwa tysiące - dodał. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus w Polsce zabił już trzy osoby. W sobotę liczba osób objętych kwarantanną wynosiła nieco ponad dwa tysiące. 

Będziemy mieli bardzo znaczący wzrost osób, które są poddane kwarantannie. W tej chwili ta liczba szacujemy, że dojdzie do kilkudziesięciu, a może nawet stu tysięcy

- poinformował w niedzielę szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Szef KPRM przekazał, że w związku z tym patrole policji będą też wzmocnione przez wojsko, zarówno Wojska Obrony Terytorialnej jak i Wojska Operacyjne. Dodał, że "przyjęte niedawno przepisy umożliwiają wykorzystanie wojska w tym celu".

Zobacz także

Wszystkie osoby, które do wczoraj były objęte kwarantanną, zostały poddane testom. Stąd ten przyrost pewnie gwałtowniejszy, niż w poprzednich dniach osób chorych. Pewnie też będzie dzisiaj ten przyrost bardzo wyraźny, w tej chwili jest ponad 100 osób ze zdiagnozowanym koronawirusem

- powiedział Dworczyk. Zapewnił, że wbrew niektórym informacjom medialnym zabezpieczono w Polsce testy na koronawirusa w "ilości wystarczającej".

Koronawirus w Polsce. Aktualne dane

Ministerstwo zdrowia poinformowało w niedzielę rano o siedmiu nowych przypadkach zakażenie koronawirusem; zakażenie potwierdzono dotychczas u 111 osób, z których trzy zmarły.

Potwierdzone nowe przypadki dotyczą osób z osób z woj. podkarpackiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, dolnośląskiego i lubelskiego. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP