Zamknij

Kolejne przypadki koronawirusa w Polsce. Zakażenia wykryto w stolicy i Cieszynie

10.03.2020 14:19
Kolejne przypadki koronawirusa w Polsce. Zakażenia wykryto w stolicy i Cieszynie
fot. Ministerstwo Zdrowia/Twitter

W Polsce wykryto 3 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem – taką informację na popołudniowej konferencji we wtorek przekazał minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Z informacji przekazanych przez resort zdrowia wynika, że jeden przypadek zakażenia koronawirusem odnotowano w Warszawie - informowano o nim już dziś rano. Dwa pozostałe przypadki wykryto w Cieszynie. Wszystkie te osoby niedawno miały wrócić z Włoch.

Zobacz także

Według najnowszych komunikatów Ministerstwa Zdrowia, w Polsce obecnie jest 20 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

Zobacz także

Minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas spotkania z dziennikarzami przekazał również kilka nowych restrykcji, które wdrożone będą wobec osób objętych kwarantanną domową. Ich ogólny stan ma sprawdzać między innymi policja - mundurowi mają co jakiś czas pukać do drzwi osoby objętej kwarantanną

Koronawirus z Wuhan

Zobacz także

Koronawirus z Wuhan Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Zakażenia odnotowano od tego czasu m.in. w Korei Południowej, Iranie, Iraku, Izraelu, Japonii, Tajlandii, Wietnamie, Singapurze, Tajwanie, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Australii. W Polsce jest do tej pory 17 potwierdzonych przypadków. Starszy mężczyzna przebywający w szpitalu we Wrocławiu jest w ciężkim stanie.

RadioZET/TVN24/PAP