Zamknij

Koronawirus w Polsce. W najbliższym czasie może być 10 tysięcy zakażeń

20.03.2020 22:14
Koronawirus w Polsce. W najbliższym czasie może być 10 tysięcy zakażeń
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Podczas piątkowej konferencji minister zdrowia Łukasz Szumowski nie przekazał dobrych wieści. W Polsce ogłoszono stan epidemii, ponadto szef resortu zdrowia zapowiedział, że w najbliższym czasie liczba zakażonych koronawirusem może wzrosnąć nawet do 10 tysięcy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się coraz szybciej. Obecny stan zachorowań to 425 osób zakażonych i 5 ofiar śmiertelnych.

Zobacz także

- W najbliższych dniach będziemy mieli tysiąc, dwa tysiące chorych. W ciągu kilkunastu dni to może być 10 tysięcy – powiedział w piątek na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Zaznaczył, że w takiej sytuacji „mówienie o tym, kiedy to się skończy jest nieupoważnione i jest całkowitym gdybaniem”.

Szumowski: przygotowujemy się na wysokie liczby

Zobacz także

Przygotowujemy się na wysokie liczby. Na to, co nas czeka w najbliższym tygodniu, dwóch, gdy tych pacjentów będzie bardzo, bardzo dużo. W dalszej perspektywie będziemy oceniali, jak wygląda epidemia. Jak ona wygląda na świecie, jak ona wygląda w Polsce

Łukasz Szumowski

Szumowski pytany był także o to, kiedy zostanie opublikowana lista cen odgórnie regulowanych produktów. Odpowiedział, że jest to bardzo "delikatna operacja", a analizy w tej chwili trwają.

Zobacz także

Zleciliśmy w tej chwili analizy jak kształtowały się ceny tych poszczególnych kategorii produktów w ciągu ostatniego roku. Dostaniemy je niezwłocznie i będziemy przymierzali się do publikacji takich cen regulowanych

Łukasz Szumowski

Z kolei premier zapewnił, że zasiłek opiekuńczy dla rodziców zajmujących się dziećmi do 8. roku życia w związku z przedłużeniem okresu zamknięcia żłobków, przedszkoli i szkół do Świąt Wielkanocnych przysługiwać im będzie za cały ten okres.

 

RadioZET.pl/PAP