Zamknij

Kolejne przypadki zakażeń koronawirusem. Kilkanaście testów wyszło pozytywnie

17.03.2020 14:00
Kolejne przypadki zakażeń koronawirusem. Kilkanaście testów wyszło pozytywnie
fot. Piotr Molecki/East News

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych, kilkunastu zakażeniach koronawirusem. "Potwierdzone przypadki dotyczą 6 osób z dolnośląskiego, 3 osób z woj. łódzkiego, 2 osób z woj. śląskiego i 2 osób z woj. wielkopolskiego i po 1 osobie z woj. małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego" - czytamy w komunikacie resortu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Mamy 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych" – przekazało we wtorek po południu Ministerstwo Zdrowia.

Zobacz także

"Potwierdzone przypadki dotyczą 6 osób z dolnośląskiego, 3 osób z woj. łódzkiego, 2 osób z woj. śląskiego i 2 osób z woj. wielkopolskiego i po 1 osobie z woj. małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 221/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)" – czytamy na Twitterze resortu.

Zobacz także

Koronawirus z Chin

Zapalenie płuc zwane COVID-19, które pojawiło się w Chinach pod koniec 2019. Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła w związku z sytuacją 11 marca stan pandemii. W Polsce od soboty obowiązuje stan epidemiczny. Wprowadzono wiele restrykcji związanych z funkcjonowaniem instytucji, placówek, przekraczaniem granic.

Zobacz także

Choroba wywołana przez wirus SARS-CoV-2 objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. W wielu przypadkach choroba kończy się śmiercią, ale u osób młodszych może przebiegać bezobjawowo lub łagodnie. Szczególnie niebezpieczna bywa dla osób starszych, osłabionych i cierpiących na inne przewlekłe choroby.

RadioZET.pl/PAP/Twitter