Zamknij

Koronawirus: Nie żyje 27-letnia kobieta zakażona Covid-19

20.03.2020 11:34
Koronawirus
fot. PAP

Koronawirus w Polsce. Nie żyje 27-latka, która była zakażona koronawirusem. Z kolei zakażenie koronawirusem wykryto u kolejnych 11 osób - poinformowało w piątek ministerstwo zdrowia. AKTUALIZACJA: Ministerstwo Zdrowia przekazało później, że przyczyną śmierci kobiety w szpitalu w Łańcucie jednak nie był koronawirus, a sepsa. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W piątek przed południem MZ przekazało informację o nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem, które dotyczą trzech osób z woj. lubelskiego, trzech osób z dolnośląskiego, dwóch osób w woj. wielkopolskiego oraz po jednej z woj. podkarpackiego, podlaskiego i małopolskiego.

Resort zdrowia przekazał też, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła 27-letnia kobieta, która była w stanie ciężkim. Początkowo informowano, że to szósta ofiara koronawirusa w kraju i druga na Podkarpaciu. 

Po południu MZ wydało jednak komunikat, z którego wynika, że przyczyną śmierci 27-letniej kobiety w szpitalu nie był koronawirus, a sepsa, dlatego nie jest już ona uwzględniona w statystyce osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem. 

Zobacz także

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP