Zamknij

Nowe informacje o pacjencie z koronawirusem. To pracownik agencji rządowej

09.03.2020 22:34
Nowe informacje o pacjencie z koronawirusem. To pracownik agencji rządowej
fot. Jakub Kaminski/East News

Są nowe informacje na temat jednego z pacjentów, hospitalizowanych w Warszawie z powodu zakażenia koronawirusem. Jak wynika z popołudniowego komunikatu, osoba ta jest pracownikiem firmy Frontex.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Potwierdzamy, że jedna z osób zarażonych koronawirusem to pracownik Frontexu - powiedział rzecznik prasowy Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej (Frontex) Chris Borowski. Dodał, że w poniedziałek biuro agencji było zamknięte.

Zobacz także

Jak wynika z informacji przekazanych przez biuro prasowe agencji, siedziba Frontexu przy Placu Europejskim była w poniedziałek zamknięta, a osoby zatrudnione w niej pracowały zdalnie.

Zobacz także

Zastosowano środki zapobiegawcze, mamy stały kontakt ze służbami sanitarnymi

Chris Borowski

Dodatkowo osoby z rodziny zarażonego oraz pozostałe, które miały bezpośrednią styczność z nim, zostały objęte obowiązkową 14-dniową kwarantanną.

Zobacz także

W województwie mazowieckim dotąd potwierdzono dwa przypadki zakażenia koronawirusem. Oboje pacjenci są hospitalizowani w Warszawie. Jedną z nich jest Hiszpanka, która do Polski przyleciała z Niemiec. Inny pacjent to młoda osoba, która wróciła niedawno z Włoch.

Koronawirus z Wuhan

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Zakażenia odnotowano od tego czasu m.in. w Korei Południowej, Iranie, Iraku, Izraelu, Japonii, Tajlandii, Wietnamie, Singapurze, Tajwanie, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Australii. W Polsce jest do tej pory 17 potwierdzonych przypadków. Starszy mężczyzna przebywający w szpitalu we Wrocławiu jest w ciężkim stanie.

Zobacz także

Wirus przenosi się drogą kropelkową. Objawy zakażenia obejmują gorączkę, kaszel, duszności, ból mięśni, zmęczenie.

 

RadioZET.pl/PAP