Zamknij

Czy rząd zamknie Polaków w domach? „Rozważamy różne warianty”

23.03.2020 09:50
Kwarantanna
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER

W tym tygodniu można spodziewać się decyzji w zakresie zmian lub przedłużenia poszczególnych ograniczeń wynikających z epidemii koronawirusa - poinformował w poniedziałek w Polskim Radiu rzecznik rządu Piotr Müller.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się w coraz szybszym tempie. Niedziela była dniem z rekordową ilością nowych zakażeń (98). W poniedziałek o poranku ministerstwo zdrowia poinformowało o 15 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Liczba zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w Polsce wzrosła do 649. 

ZOBACZ: MAPA zachorowań w Polsce z podziałem na województwa

Koronawirus w Polsce. Rząd ''zamknie Polaków w domach''? 

Piotr Müller pytany o to, w jaki sposób pracuje obecnie rząd, odparł, że są zachowane wszystkie zalecenia GIS zarówno w KPRM, jak i ministerstwach. - Praca zdalna to jest jedna z istotniejszych rzeczy, bo wielu pracowników poszczególnych resortów pracuje zdalnie - podkreślił.

Zaznaczył, że rząd może przyjmować poszczególne projekty ustaw w trybie obiegowym, co nie wymaga fizycznej obecności. Dodał przy tym, że rozmowy robocze ministrów odbywają się w trybie wideokonferencji.

Zobacz także

Rzecznik rządu pytany, o opinie niektóre ekspertów, że "zamknięcie Polaków w domach", jak we Włoszech, może zahamować epidemię, odpowiedział, że rząd rozważa różne warianty dotyczące sytuacji epidemicznej, w tym "możliwość wprowadzenia innych ograniczeń niż obowiązujące dotychczas".

Komunikaty praktycznie wydajemy codziennie, ale decyzji w zakresie zmian, co do ograniczeń czy przedłużenia poszczególnych ograniczeń faktycznie w tym tygodniu możemy się spodziewać

- powiedział rzecznik rządu.

Obecnie w Polsce obowiązuje stan epidemii. Zgodnie z rozporządzeniem resortu zdrowia nie można organizować zgromadzeń większych niż 50 osób. Zarówno MZ, jak i Główny Inspektorat Sanitarny zaleca pozostanie w domach, unikanie kontaktów szczególnie z obcymi ludźmi oraz w miarę możliwości pracę zdalną.

RadioZET.pl/PAP