Zamknij

Ogłoszenie ws. koronawirusa dla sąsiadów-seniorów. "Chętnie zrobimy wam zakupy"

09.03.2020 13:55
Seniorzy
fot. Pixabay

Koronawirus szaleje, a na powikłania z nim związane najbardziej narażone są osoby starsze. W jednym z bloków postanowiono więc pomóc lokatorom-seniorom i zamieszczono ogłoszenie z propozycją zrobienia starszym sąsiadom zakupów, aby nie musieli oni wychodzić z mieszkań. 

W Polsce potwierdzono dotychczas 16 przypadków koronawirusa - poinformował w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Podał, że ponad 170 osób jest hospitalizowanych, a ponad 4 tys. objętych kwarantanna domową.

Koronawirus w Polsce. Pomoc dla seniorów

Na zakażenie szczególnie narażone są osoby w podeszłym wieku, które mają niższą odporność na wszelkiego rodzaju choroby. Z tego założenia wyszli mieszkańcy jednego z bloków, gdzie na klatce schodowej zamieszczono ogłoszenie z ofertą pomocy dla starszych lokatorów. Padła tam propozycja zrobienia zakupów, aby seniorzy nie musieli - jeśli nie ma takiej konieczności - wychodzić z domu i narażać swoich organizmów. 

Zobacz także

"A może warto tak się organizować, bo na pomoc władz nie liczę, ale na nas - tak" - napisał na Twitterze Sławek Matczak, który udostępnił zdjęcie ze wspomnianym ogłoszeniem:

Drodzy sąsiedzi seniorzy! Jeśli w związku z koronawirusem wolicie nie wychodzić z domu, zapukajcie pod numer 77. Chętnie zrobimy wam zakupy lub pójdziemy do apteki

- czytamy w ogłoszeniu. Nie wiadomo jednak, w jakim mieście ani nawet, w której dokładnie części Polski znajduje się budynek, w którym mieszkańcy oferują seniorom ten typ pomocy. 

Zobacz także

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei

KORONAWIRUS - CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

Koronawirus - najnowsze informacje

Koronawirus w Polsce: liczba zachorowań, ważne informacje. RAPORT

Koronawirus - RAPORT: objawy, leczenie, epidemia

Koronawirus: interaktywna mapa zachorowań. Gdzie jest koronawirus? [Mapa live]

Koronawirus - infolinia NFZ, numer telefonu

Podejrzenie koronawirusa: co zrobić? Postępowanie epidemiologiczne [Schemat]

Procedury dot. koronawirusa na lotniskach w Polsce

RadioZET.pl/Twitter/PAP