Zamknij

Pielęgniarka kliniki onkologicznej zakażona koronawirusem. Nie miała objawów

20.03.2020 16:39
Zdjęcie ilustracyjne
fot. Karol Makurat/REPORTER

Wszyscy, którzy mieli kontakt z zakażoną pracowniczką placówki zostali przebadani, objęci kwarantanną i czekają obecnie na wyniki badań. Pielęgniarka, u której wykryto Covid-19, nie miała żadnych objawów choroby.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus w Radomskim Centrum Onkologii. Zarażoną Covdi-19 okazała się jedna z pielęgniarek. Szpital wszczął odpowiednie procedury. Osoby, które miały kontakt z kobietą, zostały poddane kwarantannie i czekają na wyniki badań.

Zobacz także

Rzeczniczka Radomskiego Centrum Onkologii Izabela Leśkiewicz poinformowała Polską Agencję Prasową w piątek, że pielęgniarka nie miała żadnych objawów chorobowych.

Zobacz także

Kobieta pracuje na chemioterapii dziennej.

Ograniczono przyjęcia na terpię dzienną

Nie miała styczności z pacjentami leżącymi na oddziałach szpitalnych. Miała natomiast kontakt z kilkoma pacjentami ambulatoryjnymi i sześcioma pracownikami

Izabela Leśkiewicz

Dodała, że od wszystkich tych osób pobrano próbki do badań.

Zobacz także

Osoby te zostały poddane kwarantannie i czekają na wyniki

Izabela Leśkiewicz

Oddziały szpitale w Radomskim centrum Onkologii funkcjonują normalnie. Pacjenci kontynuują leczenie. Ograniczono natomiast przyjęcia na chemioterapię dzienną.

Zobacz także

O przyjęciu pacjenta decyduje lekarz

Izabela Leśkiewicz

W związku z zagrożeniem wirusem SARS-Cov-2, Radomskie Centrum Onkologii już wcześniej wprowadziło pewne ograniczenia. Wstrzymane zostały odwiedziny. Uruchomiono też teleporady dla pacjentów, którzy mogą skontaktować się z lekarzem telefonicznie, by osobiście nie musieli przychodzić do szpitala.

Aktualna mapa zachorowań na koronawirusa dostępna jest tutaj.

RadioZET.pl/PAP