Zamknij

Podejrzenie koronawirusa na pokładzie LOT. „Nie potwierdzono wirusa”

30.01.2020 20:55
Dreamliner LOT
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Podejrzenie koronawirusa na pokładzie samolotu polskich linii lotniczych LOT. Jak dowiaduje się Radio ZET, załoga Dreamlinera lecącego z Pekinu do Warszawy zgłosiła, że jedna z pasażerek z Chin ma objawy podobne do koronawirusa. Maszyna wylądowała na lotnisku Chopina.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na podkład samolotu LOT wszedł personel medyczny ubrany w specjalne kombinezony. Pasażerka z Chin została wyprowadzona w samolotu. Służby medyczne lotniska Chopina wykluczyły obecność koronawirusa u Chinki.

Przypomnijmy - załoga polskich linii lotniczych LOT zgłosiła, że jedna z pasażerek ma objawy podobne do koronawirusa. Po wylądowaniu kobieta została wyprowadzona z samolotu i przebana. Gdy badania nie potwierdziły wirusa, pozostali pasażerowie mogli opuścić samolot.

LOT na razie nie zawiesza lotów do Pekinu. Jednak większość dużych linii lotniczych z Europy przestała latać do Chin lub ogranicza liczbę rejsów. Polski LOT twierdzi, że wszystkie procedury podejmowane przez załogi i służby medyczne na warszawskim lotnisku są wystarczające.

Informacje o podejrzeniu koronawirusa potwierdził nam rzecznik warszawskiego lotniska.

Zobacz także

RadioZET.pl/Daniel Wrzos 

C