Zamknij

Podejrzenie koronawirusa na pokładzie LOT. „Nie potwierdzono wirusa”

30.01.2020 20:55

Podejrzenie koronawirusa na pokładzie samolotu polskich linii lotniczych LOT. Jak dowiaduje się Radio ZET, załoga Dreamlinera lecącego z Pekinu do Warszawy zgłosiła, że jedna z pasażerek z Chin ma objawy podobne do koronawirusa. Maszyna wylądowała na lotnisku Chopina.

Dreamliner LOT
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na podkład samolotu LOT wszedł personel medyczny ubrany w specjalne kombinezony. Pasażerka z Chin została wyprowadzona w samolotu. Służby medyczne lotniska Chopina wykluczyły obecność koronawirusa u Chinki.

Przypomnijmy - załoga polskich linii lotniczych LOT zgłosiła, że jedna z pasażerek ma objawy podobne do koronawirusa. Po wylądowaniu kobieta została wyprowadzona z samolotu i przebana. Gdy badania nie potwierdziły wirusa, pozostali pasażerowie mogli opuścić samolot.

LOT na razie nie zawiesza lotów do Pekinu. Jednak większość dużych linii lotniczych z Europy przestała latać do Chin lub ogranicza liczbę rejsów. Polski LOT twierdzi, że wszystkie procedury podejmowane przez załogi i służby medyczne na warszawskim lotnisku są wystarczające.

Informacje o podejrzeniu koronawirusa potwierdził nam rzecznik warszawskiego lotniska.

Zobacz także

RadioZET.pl/Daniel Wrzos