Zamknij

Rząd rusza z koronawirusową aplikacją. To dla osób w kwarantannie

19.03.2020 14:43
Koronawirus w Polsce. Rząd uruchamia aplikację dla osób w kwarantannie
fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Jeszcze w czwartek ma zostać uruchomiona aplikacja na smartfony dla osób przebywających na kwarantannie. Tę informację przekazał prezydent Andrzej Duda. 

W związku z epidemią koronawirusa w czwartek odbyło się posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, którego - jak mówił później Andrzej Duda - sporą część zajęła m.in. sprawa ruchu granicznego i tego, w jaki sposób jest realizowana ochrona granic i jak postępujemy z obcokrajowcami, którzy chcą się dostać na teren Polski.

Jak zaznaczył, w trakcie posiedzenia Zespołu zrelacjonował swoje środowe rozmowy telefoniczne z prezydentami Łotwy i Ukrainy. - Są uzgodnione tryby postępowania, będą m.in. pociągi, które będą przewoziły obywateli Ukrainy z naszej zachodniej granicy na Ukrainę, żeby nie poruszali się oni po naszym kraju, jeżeli przyjeżdżają z zagranicy - mówił prezydent.

Aplikacja dla osób w kwarantannie

Jak też przekazał prezydent na konferencji prasowej po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w najbliższych godzinach zostanie uruchomiona specjalna aplikacja dla osób znajdujących się w kwarantannie. Taka aplikacja zdaniem prezydenta będzie pomagała w realizacji kwarantanny. Szczegółów na razie nie zdradził. 

Przypomnijmy, że o pierwszym polskim przypadku pacjenta z koronawirusem MZ poinformowało 4 marca. Od tego czasu (do południa w czwartek) zakażenie wykryto u 305 osób, pięć z nich zmarło.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP