Zamknij

Koronawirus w szkole i internacie w Policach? Są wyniki testów

04.03.2020 08:57
Koronawirus w szkole i internacie w Policach? Są wyniki testów
fot. PAP/Marcin Bielecki

Znane są już wyniki wszystkich testów na koronawirusa z zespołu szkół z Polic (województwo zachodniopomorskie). Przypomnijmy, że kwarantannie poddano tam łącznie 200 osób - uczniów i wychowawców. Zakażenie Covid-19 podejrzewano u pięciu osób, które obecnie wciąż przebywają w szpitalu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak dodał, Inspekcja Sanitarna podejmie decyzję o tym, kiedy zakończyć kwarantannę, którą objęto tamtejszy zespół szkół.

Kwarantanna w szkole w Policach

W Policach w województwie zachodniopomorskim kwarantannie poddano ponad 200 wychowanków i wychowawców tamtejszego zespołu szkół. Obecnie w szczecińskim szpitalu wojewódzkim przebywa pięć osób z podejrzeniem koronawirusa. Dwie kobiety, dziewczęta z polickiego zespołu szkół i dziesięciolatka z Kołobrzegu. Próbki od nowych pacjentek (dziewcząt i jednej z kobiet) zostały we wtorek wysłane do PZH.

Zobacz także

Na środowej konferencji prasowej szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że wszystkie próbki na obecność koronawirusa pobrane w Policach okazały się być ujemne.

Zobacz także

Wszystkie próbki na obecność koronawirusa pobrane w Policach okazały się ujemne

Łukasz Szumowski

Zobacz także

Zgodnie ze wszystkimi procedurami zostały objęte kwarantanną wszystkie osoby, które miały kontakt z tą trójką podejrzaną (o zakażenie - red.). Te osoby zostały hospitalizowane, zostały pobrane próbki i są ujemne. Inspekcja Sanitarna działa w swoim rytmie i podejmie decyzję o terminie zakończenia kwarantanny dla tych 200 osób

Łukasz Szumowski

Szef resortu podkreślił, że dotychczas wykonano ponad 560 testów na obecność koronawirusa.

Pierwszy koronawirus w Polsce

W poniedziałek rano Łukasz Szumowski poinformował o pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce. To mężczyzna, który przebywa w szpitalu w Zielonej Górze. Pacjent czuje się dobrze i nie jest w grupie bardzo wysokiego ryzyka.

RadioZET.pl/PAP