Zamknij

Wśród zakażonych koronawirusem jest 6-letnie dziecko. Trafiło do szpitala

17.03.2020 11:37
Wśród zakażonych koronawirusem jest 6-letnie dziecko. Trafiło do szpitala
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Jak poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia, na terenie województwa śląskiego wykryto kolejne przypadki zakażenia groźnym Covid-19. Z kolei według doniesień "Dziennika Zachodniego", wśród zarażonych jest 6-letnie dziecko.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak przypomina gazeta, łącznie w województwie śląskim wykryto 21 przypadków zakażenia koronawirusem.

Kilkuletnia dziewczynka z koronawirusem. Jej stan jest dobry

Kolejne przypadki zarażenia Covid-19, wykryte na terenie województwa śląskiego, odnotowano w Tychach i Częstochowie – podał resort zdrowia. Jak z kolei informuje „Dziennik Zachodni”, w Częstochowie koronawirusem zakażona jest 6-letnia dziewczynka. W Tychach zaś, dodatni wynik testu na obecność Covid-19 w organizmie odnotowano u 2 mężczyzn.

Zobacz także

W szpitalu w Częstochowie przebywa kilkuletnie dziecko, które zaraziło się koronawirusem od osoby z najbliższego otoczenia

Alina Kucharzewska, rzeczniczka Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim"

Zobacz także

Stan dziecka jest dobry, w kwarantannie są wszyscy, którzy mieli z nim kontakt. W szpitalu w Tychach, w stanie dobrym, przebywa mężczyzna w sile wieku, który także zakaził się od osoby z najbliższego otoczenia

Alina Kucharzewska, rzeczniczka Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim"

Drugi zarażony mieszkaniec regionu śląskiego pozostaje odizolowany we własnym domu. Według ustaleń dziennikarzy "Dziennika Zachodniego", niedawno wrócił z pobytu w Austrii. Lekarz szpitala zakaźnego w Tychach uznał, że stan pacjenta nie wymaga jego hospitalizacji.

Zobacz także

Ponad 200 osób zakażonych koronawirusem w Polsce

Przypomnijmy, że we wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 28 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 7 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 6 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 1 osoby z woj. opolskiego, 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego. Pacjenci są w stanie stabilnym.

Zobacz także

Łącznie na terenie Polski zakażonych koronawirusem jest 205 osób. 5 osób zmarło w wyniku infekcji, spowodowanej Covid-19.

 

RadioZET.pl/PAP/Dziennik Zachodni