Zamknij

Trzech księży zmarło na COVID-19 jednego dnia

23.11.2020 15:05
trzech księży zmarło na Covid
fot. Diecezja Opolska

Koronawirus zabił w niedzielę trzech księży z diecezji opolskiej. To 57-letni ks. Ryszard Michalik, 67-letni ks. Józef Wojtasek oraz 90-letni ks. dr Zygmunt Nabzdyk. Informację o śmierci księży z powodu Covid-19 potwierdził rzecznik kurii ks. Joachim Kobienia.

Koronawirus w Polsce każdego dnia zabija setki osób. Jak podaje "tvn24.pl" diecezja opolska poinformowała, że tylko w niedzielę zmarło trzech księży: 57-letni ks. Ryszard Michalik, 67-letni ks. Józef Wojtasek oraz 90-letni ks. dr Zygmunt Nabzdyk. Wszyscy mieli potwierdzony Covid-19.

- W tym miesiącu, tylko w naszej diecezji, zmarło dziewięciu księży. W większości byli to księża emeryci, chorujący też na inne choroby, które osłabiały ich organizmy. Wszystkich znałem doskonale osobiście. Epidemia zbiera u nas bardzo bolesne żniwo - powiedział ks. Joachim Kobienia, rzecznik kurii.

Koronawirus w Polsce. Trzech księży zmarło na Covid-19 jednego dnia

Ks. Ryszard Michalik zachorował w październiku. - Przez miesiąc ksiądz Michalik był w szpitalu, podłączony do respiratora. Długo walczył z chorobą - powiedział rzecznik kurii. Jego pogrzeb odbędzie się w w piątek 27 listopada.

Ks. Józef Wojtasek został zabrany do szpitala w sobotę 21 listopada. Zmarł dzień później. Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek 26 listopada.

Zobacz także

Ks. dr Zygmunt Nabzdyk miał 90 lat. Był emerytowanym wykładowcą i prefektem Wyższego Seminarium Duchownego. Był  także m.in. seminaryjnym ojcem duchownym, sędzią Sądu Diecezji Opolskiej, diecezjalnym ojcem duchownym i dyrektorem Domu Studiów w Opolu. Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę 28 listopada.

RadioZET.pl/ Tvn24.pl/ Gazeta.pl