Zamknij

Wałbrzych. Pacjentka z podejrzeniem koronawirusa oddaliła się ze szpitala

09.03.2020 17:04
Wałbrzych
fot. Shutterstock

Pacjentka z podejrzeniem koronawirusa, przebywająca w szpitalu w Wałbrzychu, poszła na pobliską stację benzynową. Personel zawiadomił policję, a uciekinierka wróciła już z powrotem na oddział. 

Incydent, o którym jako pierwsza poinformowała "Gazeta Wrocławska", miał miejsce w poniedziałek rano. Bohaterka artykułu przebywała w Specjalistycznym Szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. 

Zobacz także

Rzecznik wałbrzyskiej policji asp. sztab. Agnieszka Głowacka-Kijek poinformowała w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że policja w poniedziałek przed godz. 6 rano otrzymała informację, że pacjentka, która z powodu podejrzeń zakażenia koronawirusem powinna być w szpitalu, samowolnie się oddaliła.„

Policjanci udali się na poszukiwania tej kobiety. Okazało się, że poszła ona na stację benzynową, która znajduje się naprzeciwko szpitala. Na stację ze szpitala podjechała też karetka, w której kobieta powróciła na oddział zakaźny. Policjanci nie musieli interweniować

- powiedziała rzecznik policji. Rzecznik szpitala Sylwia Grzondziel przekazała natomiast, że kobieta pozostaje w szpitalu i oczekuje na wynik testu. Jest jedną z dwóch osób czekających na wynik i hospitalizowanych z powodu koronawirusa w tej placówce.

Koronawirus w Polsce. Kontrole na granicach

W Polsce potwierdzono dotychczas 16 przypadków koronawirusa - poinformował w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Podał, że ponad 170 osób jest hospitalizowanych, a ponad 4 tys. objętych kwarantanna domową.

Zobacz także

W poniedziałek o godz. 15 rozpoczęły się kontrole sanitarne na granicach w związku z koronawirusem. Obejmą pięć kluczowych punktów - cztery na granicy z Niemcami, jeden na granicy z Czechami. Kontrolowane będą autobusy, busy, czyli wszystkie środki zbiorowego transportu.

Zobacz także

Z kolei od wtorku kontrole będą na granicach zewnętrznych, czyli z Ukrainą, z Białorusią i z Rosją. Jak zapewnił szef MSWiA Mariusz Kamiński, w ciągu kilkudziesięciu godzin całość granic Polski zostanie zabezpieczona. Punkty ochrony sanitarnej na granicach będą całodobowe.

KORONAWIRUS - CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

Koronawirus - najnowsze informacje

Koronawirus w Polsce: liczba zachorowań, ważne informacje. RAPORT

Koronawirus - RAPORT: objawy, leczenie, epidemia

Koronawirus: interaktywna mapa zachorowań. Gdzie jest koronawirus? [Mapa live]

Koronawirus - infolinia NFZ, numer telefonu

Podejrzenie koronawirusa: co zrobić? Postępowanie epidemiologiczne [Schemat]

Procedury dot. koronawirusa na lotniskach w Polsce

RadioZET.pl/Gazeta Wrocławska/PAP/LK