Zamknij

Coraz gorsze wieści o zakażonym koronawirusem. Ma niewydolność oddechową

10.03.2020 13:48
Coraz gorsze wieści o zakażonym koronawirusem. Ma niewydolność oddechową
fot. PAWE

Stan 73-letniego mężczyzny, hospitalizowanego we Wrocławiu z powodu zakażenia koronawirusem, pogarsza się. Mężczyzna cierpi również na zapalenia płuc - donosi "Super Express".

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O tym, że stan przebywającego we wrocławskim szpitalu 73-letniego pacjenta zakażonego koronawirusem jest ciężki, pisaliśmy w niedzielę. Jak donosi we wtorek "Super Express", niestety stan mężczyzny się pogarsza.

Zobacz także

Starszy pacjent trafił do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ulicy Koszarowej we Wrocławiu w piątek. Senior wciąż otoczony jest specjalistyczną opieką lekarzy. Z racji swojego wieku znajduje się w grupie wysokiego ryzyka – czytamy w "Super Expressie".

Starszy pacjent ma niewydolność oddechową i zapalenie płuc

Stan pacjenta był ciężki w momencie, gdy rozpoczęto jego hospitalizację. Od tamtego czasu – jak donosi "Super Express”"– jest jednak znacznie gorzej. 73-latek ma niewydolność oddechową oraz zapalenie płuc. Jak podaje dziennik, starszy mężczyzna najprawdopodobniej zaraził się od osoby, która niedawno przebywała za granicą. Wiadomo, że ma stwierdzonego koronawirusa i przebywa w szpitalu na terenie innego kraju. Wszystkich, którzy mieli kontakt z 73-latkiem, poddano kwarantannie domowej.

Zobacz także

Jak stwierdził w rozmowie z "Super Expressem" wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski”, mężczyzna nie kontaktował się z dużą ilością osób.

Zobacz także

Dobra wiadomość jest taka, że z racji wieku osoba ta miała stosunkowo niewielką liczbę kontaktów, a wszystkie te osoby przebywają od piątku rano w kwarantannie

Jarosław Obremski

W Polsce obecnie potwierdzono 18 przypadków zakażenia koronawirusem.

Koronawirus z Wuhan

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Zakażenia odnotowano od tego czasu m.in. w Korei Południowej, Iranie, Iraku, Izraelu, Japonii, Tajlandii, Wietnamie, Singapurze, Tajwanie, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Australii. W Polsce jest do tej pory 17 potwierdzonych przypadków. Starszy mężczyzna przebywający w szpitalu we Wrocławiu jest w ciężkim stanie.

Zobacz także

Wirus przenosi się drogą kropelkową. Objawy zakażenia obejmują gorączkę, kaszel, duszności, ból mięśni, zmęczenie.

 

RadioZET.pl/PAP/Super Express