Zamknij

Zielona Góra boi się koronawirusa. Odwołano m.in. koncert Agnieszki Chylińskiej

06.03.2020 12:35
Koronawirus w Polsce. Zielona Góra odwołuje imprezy. Przesunięto koncert Agnieszki Chylińskiej
fot. PAP/Lech Muszyński

Koronawirus w Polsce został już potwierdzony. W Zielonej Górze, gdzie hospitalizowany jest „pacjent-zero”, podejmowane są dodatkowe środki bezpieczeństwa. Z obawy przed rozprzestrzenieniem się wirusa z chińskiego Wuhan z kalendarza wypadły liczne wydarzenia. W planowanym terminie nie odbędą się m.in. mistrzostwa tańca i koncert Agnieszki Chylińskiej.

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce został potwierdzony w nocy z wtorku na środę w Zielonej Górze. Miasto w obawie przed epidemią podejmuje dodatkowe środki bezpieczeństwa, a  z powodu zagrożenia zakażenia koronawirusem coraz więcej wydarzeń jest odwoływanych lub przekładanych na inny termin.

Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki już w czwartek informował, że na 14 dni zawiesza imprezy masowe, wydarzenia z udziałem publiczności i większe zgromadzenia publiczne.

Wiemy już, że do 18 marca włącznie nie będzie przedstawień w Lubuskim Teatrze, odwołano wszystkie koncerty w Filharmonii Zielonogórskiej.

Koncert Agnieszki Chylińskiej w Zielonej Górze przesunięty na inny termin

Nie odbędzie się też występ Rosyjskiego Baletu Klasycznego, który był zaplanowany na 13 marca w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Koncert Muzyki Filmowej (w MOSiR) został przełożony z 8 na 28 marca. Przesunięto też termin koncertu Agnieszki Chylińskiej zaplanowanego na 13 marca. Jak dotąd nowej daty koncertu nie podano.

W sobotę miały z kolei rozpocząć się Mistrzostwa Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. One też się nie odbędą.

Koronawirus w Polsce

Jak przekazało w piątek w południe Ministerstwo Zdrowia, do tej pory zbadano 855 próbek, z czego tylko jedna była pozytywna. Przypomnijmy, że chodzi o 65-letniego mieszkańca województwa lubuskiego, hospitalizowanego w Zielonej Górze. Jego stan jest dobry.

Obecnie w Polsce obecność koronawirusa diagnozuje już 13 laboratoriów: NIZP-PZH, Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. Biegańskiego w Łodzi oraz WSSE: Olsztyn, Wrocław, Gdańsk, Rzeszów, Gorzów Wlkp, Katowice, Kielce, Łódź, Poznań i Lublin.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP/ECDC/WHO