Zamknij

17 osób z koronawirusem w Polsce. „Pacjentka jest w ciężkim stanie”

09.03.2020 16:24
Szpital w Poznaniu
fot. Google Maps

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 17. przypadek zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w Polsce. Choruje kobieta z województwa wielkopolskiego. Jest w szpitalu w Poznaniu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus w Poznaniu. Ministerstwo zdrowia przekazało, że potwierdzone wyniki dotyczą kobiety z województwa wielkopolskiego, która przebywa w szpitalu w Poznaniu. Resort wskazał, że więcej informacji zostanie podanych na briefingu wojewody wielkopolskiego o godzinie 17.30.

Koronawirus w Poznaniu. Pacjentka w ciężkim stanie 

Rzecznik szpitala w Poznaniu podał, że wcześniej kobieta została przyjęta do szpitala w Puszczykowie, stamtąd trafiła do Poznania. Jej stan jest ciężki. 

Osoba w wieku średnim została przewieziona do naszego szpitala w niedzielę przed północą. Jest w stanie ciężkim. Ma objawy zapalenia płuc o bardzo ciężkim przebiegu klinicznym, jest podłączona do respiratora i jest w stanie śpiączki farmakologicznej

- przekazał Stanisław Rusek ze Szpitala Miejskiego im. Strusia w Poznaniu. Jak wyjaśnił, kobieta miała kontakt z osobą, która wróciła z Włoch i która miała katar. Zastrzegł, że u osoby tej nie wystąpiły objawy konieczne do izolacji i badań w kierunku występowania koronawirusa.

Zobacz także

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

RadioZET.pl/MZ/PAP