Zamknij

Koronawirus w Poznaniu. Nowe informacje: „Pacjentka nie podróżowała”

09.03.2020 18:39
Koronawirus
fot. JAROSLAW JAKUBCZAK/ POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Koronawirus w Poznaniu. Stan pacjentki zakażonej koronawirusem jest poważny. Wiadomo, że kobieta nie podróżowała, nie była za granicą, nie miała kontaktu z osobą, która miałaby podejrzenie lub rozpoznanie choroby COVID-19 - przekazała prof. Magdalena Figlerowicz, konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus dotarł do Poznania. Pacjentka, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-Cov-2, przebywa w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia w stolicy Wielkopolski. Stan kobiety jest ciężki. 

Przy przyjęciu pacjentka nie spełniała kryteriów epidemiologicznych, nie podróżowała, nie była za granicą. Nie miała kontaktu z osobą, która miałaby podejrzenie lub rozpoznanie choroby COVID-19

- powiedziała prof. Magdalena Figlerowicz, konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych. 

Zobacz także

Pacjentka została przewieziona do Poznania z Puszczykowa. Ze względu na zły stan zdrowia pacjentki lekarze zadecydowali o zrobieniu testów w kierunku zakażenia koronawirusem. Po uzyskaniu dodatniego wyniku testu pacjentka została przeniesiona na oddział zakaźny. 

Koronawirus w Wielkopolsce 

W związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce hospitalizowanych jest 13 osób, a siedem osób poddano kwarantannie. Nadzorem epidemiologicznym objęto 398 osób - poza Polakami, to jeden obywatel Chin, osiem obywateli Włoch, jeden obywatel Hiszpanii i jeden obywatel Ukrainy.

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk zaznaczył, że sytuacja jest dynamiczna, ale jest na bieżąco monitorowana. Zapewnił, że władze wojewódzkie są w stałym kontakcie z Ministerstwem Zdrowia i służbami.

Zobacz także

W Polsce potwierdzono dotychczas 17 przypadków koronawirusa. 467 osób w kraju jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 1014 osób objęto kwarantanną, a 7110 przebywa pod nadzorem epidemiologicznym.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Biedronka wprowadza zmiany w związku z koronawirusem

RadioZET.pl/PAP