Zamknij

Do wielosobowej sali trafiła pacjentka z koronawirusem. Szpital pod kwarantanną

21.03.2020 20:56
Do wielosobowej sali trafiła pacjentka z koronawirusem. Szpital pod kwarantanną
fot. Marcin Bruniecki/REPORTER

Jak donosi "Echo Dnia", w jednym ze szpitalu w Tarnobrzegu kwarantanną objęto ponad 50 osób. U 80-letniej pacjentki wykryto koronawirusa. Kobieta na początku trafiła do placówki z podejrzeniem zapalenia płuc i leżała na wieloosobowej sali.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus w Tarnobrzegu. 80-latka – jak podaje portal echodnia.eu – trafiła do tarnobrzeskiego szpitala w poniedziałek. Według doniesień gazety, skierował ją tam lekarz rodzinny z rozpoznaniem objawów zapalenia płuc. Jak wynika z przeprowadzonego wywiadu, pacjentka nie była wcześniej za granicą ani też nie miała kontaktu z osobami, które wróciły z kraju ogarniętego epidemią. Jak ustalili dziennikarze "Echa Dnia", sanepid miał stwierdzić iż na tej podstawie nie ma powodu by wykonać test na obecność Covid-19.

Zobacz także

80-latka została umieszczona w sali, współdzielonej z innymi pacjentami. Kiedy po 2 dniach zauważono, że stan kobiety jest znacznie gorszy, została przeniesiona na OIOM. Wówczas podjęto decyzję o przeprowadzeniu testu na obecność koronawirusa, który pokazał wynik pozytywny. Starsza pacjentka – w stanie ciężkim – trafiła do szpitala zakaźnego w Łańcucie.

Zobacz także

Wstrzymuję do odwołania przyjęcia do szpitala

- brzmiał komunikat dyrektora tarnobrzeskiego szpitala, Wiktora Stasiaka.

Zobacz także

Jak z kolei dowiedział się "Fakt" siedmioro pacjentów, którzy mieli kontakt z chorą 80-latką, zostało przewiezionych na oddział zakaźny w Mielcu. Kwarantanną objęto ponad 50 osób ze szpitala w Tarnobrzegu – sanitariuszy, medyków i pielęgniarki. Szacuje się, że mniej więcej tyle osób miało kontakt z zakażoną Covid-19.

Zobacz także

Aktualna mapa zachorowań na koronawirusa w Polsce dostępna jest tutaj.

RadioZET.pl/echodnia/eu/fakt.pl