Zamknij

Pacjent z objawami koronawirusa uciekł ze szpitala. Szuka go policja

19.03.2020 19:45
Policja
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER

Koronawirus w Polsce. Policja poszukuje pacjenta, który uciekł w czwartek ze szpitala w Zgierzu w województwie łódzkim. Mężczyzna trafił tam z objawami koronawirusa.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus w Zgierzu. Funkcjonariusze policji próbują ustalić miejsce pobytu 54-letniego mężczyzny, który w czwartek około godziny 15 samowolnie oddalił się z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu. Policję powiadomił o tym personel placówki.

Pacjent trafił tam z objawami zakażenia koronawirusem ze szpitala w Sieradzu i miał mieć wykonane testy na obecność choroby COVID-19. Informacje na temat stanu jego zdrowia są jeszcze weryfikowane. Patrole policji poszukują mężczyzny m.in. na ulicach Zgierza.

Zobacz także

Koronawirus w woj. łódzkim

Szpital w Zgierzu na początku tygodnia został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny. Pierwszych chorych przyjął w środę.

Do tej pory służby wojewody doniosły w sumie o 48 potwierdzonych przypadkach zakażenia chorobą COVID-19 w Łódzkiem. Pod nadzorem epidemiologicznym w regionie jest obecnie 2908 osób, objętych kwarantanną - 2538. W szpitalach przebywa natomiast 39 pacjentów.

RadioZET.pl/PAP