Zamknij

21 przypadek koronawirusa w Polsce. Kobieta leży w szpitalu we Wrocławiu

10.03.2020 17:50
Koronawirus
fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo zdrowia poinformowało na Twitterze o 21 przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce. Potwierdzone wyniki dotyczą kobiety z województwa dolnośląskiego, która przebywa w szpitalu we Wrocławiu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

''Mamy nowy przypadek zakażenia koronawirusem, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą kobiety z województwa dolnośląskiego, która przebywa w szpitalu we Wrocławiu'' - informuje Ministerstwo Zdrowia. 

Jak podaje resort, pacjentka jest młoda, a jej stan jest dobry. Łącznie w Polsce potwierdzonych jest 21 przypadków zakażenia koronawirusem.

Zobacz także

Koronawirus we Wrocławiu 

Wcześniej we Wrocławiu potwierdzone zakażenie u czterech osób: 26-letniego mężczyzny, który wrócił z Wielkiej Brytanii i 73-latka w stanie ciężkim, który zaraził się od bliskiej osoby, która przyleciała z zagranicy. Trzecia osoba, to 74-letnia kobieta - bliska hospitalizowanego starszego mężczyzny.

foto mapa
fot. Zdiagnozowane przypadki koronawirusa w Polsce

O pierwszym polskim przypadku poinformowano 4 marca. Osoby, u których wykryto koronawirusa przebywają m.in. w placówkach we Wrocławiu, Warszawie, Ostródzie, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie.

Nowy  koronawirus  SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

Zobacz także

RadioZET.pl/Ministerstwo Zdrowia/PAP