Zamknij

Podejrzenie koronawirusa u 10-latki. 900 dzieci i nauczycieli zostało w domach

02.03.2020 10:59
SP6 w Kołobrzegu
fot. PAP

Od poniedziałku do czasu wykluczenia koronawirusa u uczennicy SP nr 6 w Kołobrzegu szkoła pozostaje zamknięta. Nieczynne są szkolna świetlica i przyszkolne przedszkole. Sytuacja dotyczy ok. 900 dzieci i nauczycieli.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus w Kołobrzegu? O podjęciu decyzji o zamknięciu SP nr 6 od poniedziałku do momentu wykluczenia koronowirusa u jednego z dzieci uczęszczających do szkoły poinformowała w niedzielę na konferencji prasowej prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska.

Rzecznik prezydent w rozmowie z PAP doprecyzował, że zamknięte pozostają także świetlica szkolna oraz będące w strukturach „szóstki” oddziały przedszkolne, mimo że te mieszczą się w osobnym budynku, przy sąsiedniej ulicy. „Jedna nauczycielka ze szkoły była w zastępstwie w przedszkolu” – poinformował, argumentując podjęte środki ostrożności.

Podał, że odwołanie zajęć w szkole i przedszkolu dotyczy łącznie ok. 900 dzieci i nauczycieli.

Informacje na temat dalszego wstrzymania prowadzenia zajęć lub ich przywrócenia mają być zamieszczane na stronie internetowej szkoły, jej profilu na Facebooku oraz w dzienniku elektronicznym. Dyrektor „szóstki” Andrzej Haraj w najnowszym wpisie poinformował w porozumieniu z dyrektorem sanepidu i proboszczem, że przypadające w rozpoczynającym się tygodniu rekolekcje dla uczniów szkoły zostają odwołane i odbędą się w późniejszym terminie.

Koronawirus. 10-letnia uczennica z Kołobrzegu z podejrzeniem zakażenia 

W sobotę 29 lutego do szpitala trafiła 10-letnia dziewczynka z Kołobrzegu, która według informacji przekazanych przez rodziców, wróciła z Indonezji. JLekarze szpitala wojewódzkiego przeprowadzili badania, z których wynika, że dziewczynka zachorowała na grypę. Jednak profilaktycznie pobrano od niej próbki, które przesłano do PZH.

Zobacz także

Dziewczynka pozostaje na szpitalnym oddziale zakaźnym. Wyniki badania pod kątem koronawirusa prawdopodobnie będą znane w środę.

W niedzielę w SP nr 6 w Kołobrzegu przeprowadzono dezynfekcję. Odbyło się spotkanie z sanepidem, szefem sztabu kryzysowego i przedstawicielami wszystkich jednostek podległych urzędowi miasta. Omówione zostały procedury postępowania sanitarno-epidemiologicznego. We wtorek, po feriach, podobne spotkanie zorganizowano w węższym gronie, z dyrektorami szkół i przedszkoli. Jak podała prezydent Mieczkowska, do gestorów bazy hotelowej zostaną przesłane informacje dotyczące profilaktyki na wypadek koronawirusa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Koronawirus: interaktywna mapa zasięgu. Gdzie jest koronawirus? [MAPA ZACHOROWAŃ] 

RadioZET.pl/PAP