Zamknij

Koronawirus: 17 nowych przypadków w Polsce. Zakażeni w 6 województwach

17.03.2020 21:08
Karetka
fot. PAP

Koronawirus w Polsce. Aktualna liczba zakażonych w Polsce wzrosła do 238 przypadków. Pięć osób zmarło. Ministerstwo zdrowia poinformowało we wtorkowy wieczór o 17 nowych przypadkach zakażenia wirusem Covid-19. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus w całej Polsce. Ministerstwo zdrowia poinformowało we wtorek po godzinie 21, że jest 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Nowe przypadki dotyczą ośmiu osób z woj. łódzkiego, pięciu z woj. dolnośląskiego i po jednej osobie z woj. opolskiego, śląskiego, zachodniopomorskiego i podlaskiego.

O pierwszym polskim przypadku pacjenta z koronawirusem MZ poinformowało 4 marca. Od tego czasu zakażenie wykryto u 238 osób, pięć z nich zmarło. Od weekendu w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Wprowadzono wiele restrykcji związanych z funkcjonowaniem instytucji, placówek, przekraczaniem granic.

Koronawirus w Polsce i na świecie 

Koronawirus pojawił się w Chinach pod koniec 2019. Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła w związku z sytuacją 11 marca stan pandemii. 

Choroba wywołana przez wirus SARS-CoV-2 objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. W wielu przypadkach choroba kończy się śmiercią, ale u osób młodszych może przebiegać bezobjawowo lub łagodnie. Szczególnie niebezpieczna bywa dla osób starszych, osłabionych i cierpiących na inne przewlekłe choroby.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/MZ