Zamknij

Koronawirus: Dwoje ozdrowieńców opuściło szpital. „Czują się dobrze”

Dominik Gołdyn
26.03.2020 16:27
Koronawirus: Dwoje ozdrowieńców opuściło szpital. „Czują się dobrze”

Dwoje ozdrowieńców zostało w czwartek wypisanych ze szpitala w Łańcucie. Małżeństwo z powiatu leżajskiego ze zdiagnozowaną obecnością koronawirusa przebywało w szpitalu ponad dwa tygodnie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

57-letnia Wiesława była pierwszą na Podkarpaciu pacjentką zakażoną koronawirusem. Do łańcuckiego szpitala trafiła 11 marca. Z kolei jej mąż do tej samej placówki został przyjęty dzień później.

Opuszczając szpital, małżonkowie podziękowali lekarzom i personelowi za opiekę. Podkreślili, że czują się dobrze. Towarzyszący ozdrowieńcom prezes zarządu szpitala Łukasz Wais powiedział, że placówce "niczego nie brakuje". Jednocześnie podziękował za okazywaną szpitalowi pomoc.

Zobacz także

Ozdrowieniec: kim jest? Został wyleczony, czy wyleczył się sam? 

Ozdrowieniec nie jest osobą zdrową. Tym terminem nie nazywa się także osób wyleczonych. Kim zatem jest ozdrowieniec? To potoczne określenie dotyczące osób, u których objawy choroby zakaźnej ustępują i wracają oni do zdrowia. Sprawdź, kogo można nazwać ozdrowieńcem

Koronawirus na Podkarpaciu 

Obecnie w szpitalu w Łańcucie przebywa 21 pacjentów zarażonych koronawirusem. Dwie osoby są w stanie ciężkim. W województwie podkarpackim pod nadzorem pozostaje 7731 osób, a 9050 poddane jest kwarantannie. Hospitalizowanych jest 65 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie wykonano ponad 1600 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 45 przypadki zakażenia koronawirusem. Zanotowano jeden zgon.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP