Zamknij

50 dzieci objętych kwarantanną. Ich opiekunem był syn pacjenta z koronawirusem

10.03.2020 23:26

Ośrodek „rybitwa” w Dźwirzynie, w którym przebywa 50 dzieci ze Śląska, został objęty kwarantanną. Jednym z opiekunów był syn pacjenta przebywającego w szpitalu w Raciborzu, u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem.

Koronawirus
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W ośrodku „Rybitwa” w Dźwirzynie przebywa obecnie grupa 50 dzieci w wieku około 10 lat. Dzieci pochodzą ze Śląska. Są pod opieką siedmiu opiekunów. 

Ośrodek funkcjonuje, natomiast objęty jest kwarantanną, bez możliwości opuszczania ośrodka przez osoby, które w nim się znajdują bądź też dokonywania odwiedzin

- poinformował starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski. Zaznaczył, że decyzję o kwarantannie podjęto po tym, jak okazało się, że jeden z pacjentów z koronawirusem przebywających w szpitalu w Raciborzu, to ojciec jednego z opiekunów dzieci w ośrodku „Rybitwa”.

Ten opiekun, który mógł mieć bezpośredni kontakt z ojcem przebywającym w szpitalu został przewieziony do szpitala w Koszalinie. Tam obecnie przebywa

- dodał Tamborski. Kwarantanna potrwa do 18 marca. Dopiero wtedy dzieci będą mogły opuścić ośrodek. 

Zobacz także

Koronawirus w Koszalinie

Na oddziale obserwacyjno-zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie z podejrzeniem zakażenia koronawirusem przebywają trzy osoby. - To dwóch mężczyzn i kobieta. Ich stan lekarze oceniają jako dobry. Czekamy na wyniki badań na obecność koronawirusa. U jednej z osób badania potwierdziły grypę typu A – poinformował PAP rzecznik szpitala Cezary Sołowij.

RadioZET.pl/PAP