Zamknij

Koronawirus. Oszuści rozsyłają fałszywe SMS-y. „Nie klikajcie”

15.03.2020 12:52

Koronawirus w Polsce to łatwy zarobek dla oszustów smsowych. Złodzieje rozsyłają wiadomości z linkami, w których nakłaniają do zalogowania się na fałszywych stronach internetowych. Ministerstwo Cyfryzacji, Urząd Komunikacji Elektronicznej oraz NASK wraz z operatorami telekomunikacyjnymi pracują nad ograniczeniem ataków smsowych. 

Telefon
fot. Pixabay

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ministerstwo Zdrowia i PKO Bank Polski ostrzegają przed smsami, które namawiają do logowania się na fałszywych stronach i przelewania pieniędzy w związku z epidemią koronawirusa. Jak czytamy na Twitterze banku: "Oszuści rozsyłają wiadomości SMS i nakłaniają do zalogowania się na fałszywych stronach. Nie klikajcie w przesłane linki!".

''Ministerstwo Zdrowia nie rozsyła żadnych smsów dotyczących wsparcia żywieniowego w związku z epidemią koronawirusa. Prosimy nie wchodzić na podaną stronę internetową w smsie'', ''Ministerstwo Zdrowia nie planuje masowych szczepień w związku z koronawirusem. Prosimy nie logować się na strony podawane w SMS-ach, w których mówi się o konieczności wniesienia opłat'' - czytamy. 

PKO Bank Polski podał przykład takiego fałszywego SMS-a: „Informujemy, że zgodnie ze spec ustawą dotycząca koronawirusa Państwa środki na rachunku zostają przekazane do rezerw krajowych NBP. Zaloguj się aby zatrzymać 1000 PLN”.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/MZ