Zamknij

Ginekolog zakażony Covid-19 przyjął 141 pacjentek. „To nie ostateczna liczba”

19.03.2020 17:56
Koronawirus
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Ginekolog z Poznania zakażony koronawirusem miał kontakt z ponad 140 pacjentkami. Lekarz od niedzieli jest hospitalizowany w poznańskim szpitalu zakaźnym. Ostateczna liczba kobiet, które były pacjentkami chorego, jeszcze nie jest znana.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus w Poznaniu. We wtorek „Gazeta Wyborcza” poinformowała, że 60-letni ginekolog z Poznania ze zdiagnozowanym zakażeniem koronawirusem jest od niedzieli hospitalizowany w szpitalu zakaźnym przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. Stan mężczyzny określono jako ciężki. Lekarz został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej.

Według publikacji ginekolog miał przyjmować pacjentki w swoim gabinecie i prywatnej przychodni na terenie Poznania. Początkowo podawano, że mężczyzna w ostatnim tygodniu mógł mieć kontakt z co najmniej 30 pacjentkami. Z najnowszych danych sanepidu wynika, że aż 141 pacjentek ginekologa zostało objętych kwarantanną. Liczba ta może wzrosnąć. 

Zobacz także

Rzecznik prasowy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu Cyryla Staszewska przekazała w czwartek, że na razie sanepid nie ma wyników testów na obecność koronawirusa przeprowadzonych u kobiet poddanych kwarantannie. - Na razie prowadzimy tylko wywiady epidemiologiczne i weryfikujemy – zaznaczyła.

141 pacjentek, które miały kontakt i do których dotarliśmy zostało objętych kwarantanną. To jest liczba na dziś, będziemy dalej prowadzić wywiady epidemiologiczne i weryfikować

– powiedziała Cyryla Staszewska. Dodała, że ostateczna liczba kobiet, które miały styczność z chorym lekarzem powinna być znana w piątek lub najpóźniej w poniedziałek.

Koronawirus w Wielkopolsce 

Według ostatnich danych Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego z powodu podejrzenia zakażenia wirusem SARS-Cov-2 w całym regionie hospitalizowanych jest 106 osób, kolejnych 1425 poddano kwarantannie, a 2561 objęto nadzorem epidemiologicznym. W czwartek potwierdzono 14. przypadek zarażenia koronawirusem na terenie Wielkopolski. Do tej pory jedna z zakażonych osób zmarła.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP