Zamknij

LOT do domu: 12 tys. osób chce wrócić do kraju. Samoloty wylecą do USA i Londynu

15.03.2020 12:11
PLL LOT
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Koronawirus w Polsce i na świecie. 12 tysięcy osób zgłosiło za pośrednictwem strony PLL LOT chęć powrotu do kraju. Pierwsze samoloty wylatują dzisiaj do USA oraz Londynu - poinformował szef KRPM Michał Dworczyk.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Polska zamknęła granice w obawie przed koronawirusem. Od niedzieli przejściami drogowymi, morskimi i lotniczymi do Polski będą mogli wjechać: 

  • obywatele Polski,
  • obcokrajowcy będący małżonkami lub dziećmi obywateli Polski, albo pozostający pod stałą opieką obywateli naszego kraju,
  • cudzoziemcy mający Kartę Polaka,
  • szefowie misji dyplomatycznych oraz członkowie personelu dyplomatyczno-konsularnego misji oraz członkowie ich rodzin,
  • cudzoziemcy posiadające prawo stałego lub czasowego pobytu w Polsce, a także ci, mający zezwolenie na pracę, poświadczenie od pracodawcy, tj. prawo do pracy w Polsce.

W sobotę wieczorem na konferencji prasowej z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, Głównego Inspektora Sanitarnego Jarosława Pinkasa, prezes PLL LOT Rafał Milczarski zapowiedział operację #LOTdoDomu. Prezes LOT zapewnił, że Polacy chcący wrócić do kraju będą po godz. 22 mogli skorzystać ze stron internetowych: lotdodomu.pl lub lotdodomu.com.

Zobacz także

LOT do domu. 12 tys. osób zgłosiło chęć powrotu do kraju

W niedzielę szef kancelarii premiera Michał Dworczyk poinformował, że chęć powrotu do kraju zgłosiło 12 tysięcy osób.

Pierwsze samoloty za ocean wylatują już dzisiaj, to są głównie Stany Zjednoczone, ale nie tylko. Też dzisiaj będą dwa pierwsze czartery zrealizowane z Londynu

- poinforomował szef KPRM. 

LOT do domu. Ceny biletów 

Wszyscy Polacy, którzy będą chcą powrócić do kraju, a także uprawnieni do tego cudzoziemcy, mogą zgłaszać zapotrzebowanie na przelot za pośrednictwem platformy internetowej LOT-u dostępnej pod adresem https://LOTdoDomu.com. Zakup biletu jest możliwy przez stronę www.lot.com.

Za powrót do Polski specjalnymi lotami organizowanym przez LOT podróżujący zapłacą zryczałtowaną stawkę. "Jej wysokość będzie zależała od kierunku, z którego realizowany będzie przelot: 400 – 800 zł w granicach Europy i 1600 – 2400 zł za przelot dalekiego zasięgu. Pozostałą kwotę dopłaci polski rząd" - czytamy w komunikacie. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP