Zamknij

Koronawirus: zagrożenie w McDonaldzie. „Pracownik miał kontakt z osobą zakażoną”

10.03.2020 22:05
McDonald’s
fot. Google Maps

Koronawirus w Poznaniu. McDonald’s przy ulicy Hetmańskiej został zamknięty. Jeden z pracowników restauracji miał kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. Lokalne media podają, że chodzi o syna pacjentki hospitalizowanej w poznańskim szpitalu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

McDonald’s przy ulicy Hetmańskiej w Poznaniu został zamknięty. O sprawie poinformowały we wtorek lokalne media. Po dezynfekcji lokal ma zostać ponownie otwarty. Klientów mają obsługiwać inne osoby, by mieć pewność, że nie będą oni obsługiwani przez osoby, które mogły mieć kontakt z osobami zarażonymi koronawirusem.

Cytowana przez lokalne Radio Poznań dyrektor ds. korporacyjnych McDonald’s Polska Anna Borys-Karwacka podkreśliła, że „zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników to nasz priorytet. Wczoraj wieczorem dowiedzieliśmy się, że nasz pracownik miał kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. Dlatego wdrożyliśmy prewencyjnie procedurę zamknięcia restauracji przy ulicy Hetmańskiej w Poznaniu w celu dezynfekcji”.

Koronawirus. McDonald’s w Poznaniu zamknięty

Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu Witold Draber potwierdził, że jeden z pracowników restauracji "najprawdopodobniej miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem". Dodał, że „restauracja profilaktycznie wysłała pracowników na urlopy, to nie jest kwarantanna zorganizowana przez Inspekcję Sanitarną, a dobra wola pracodawcy”.

Lokalne media podały, że w restauracji pracował syn pacjentki hospitalizowanej z powodu koronawirusa w poznańskim szpitalu. Mężczyzna – co podkreślały media - nie miał objawów infekcji.

Zobacz także

Koronawirus w Poznaniu 

W poniedziałek potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem na terenie Wielkopolski. Osoba zakażona, kobieta z województwa wielkopolskiego, trafiła na oddział zakaźny poznańskiego szpitala miejskiego z objawami poważnego zapalenia płuc. Wcześniej przebywała w szpitalu w Puszczykowie.

Aktualnie na terenie województwa wielkopolskiego z powodu podejrzenia COVID-19 objętych nadzorem epidemiologicznym jest 621 osób.

W Polsce jak dotąd potwierdzono 22 przypadki koronawirusa. O pierwszym polskim przypadku poinformowano 4 marca. Osoby, u których wykryto koronawirusa przebywają m.in. w placówkach we Wrocławiu, Warszawie, Ostródzie, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP