Zamknij

Koronawirus: Pasażer z wysoką gorączką na lotnisku w Pyrzowicach. Wrócił z Chin

21.02.2020 22:30
Lotnisko w Pyrzowicach
fot. Tomasz Kawka/East News

Pacjent z podejrzeniem koronawirusa w szpitalu w Zawierciu. Jak podaje ''Dziennik Zachodni'', mężczyzna, który tranzytem podróżował z Chin do Polski, na lotnisku w Pyrzowicach zgłosił służbom medycznym złe samopoczucie. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

28-latek podróżował tranzytem z Chin do Polski. W trakcie odprawy na lotnisku w Pyrzowicach poczuł się źle i miał podwyższoną temperaturę. Służby medyczne natychmiast uruchomiły procedurę profilaktyczną w związku z epidemią koronawirusa.

Mężczyzna miał podwyższoną temperaturę. Profilaktycznie został przewieziony na badania do szpitala w Zawierciu

- powiedział w rozmowie z ''Dziennikiem Zachodnim'' Cezary Orzech, rzecznik prasowy lotniska w Pyrzowicach. 

Szpital Powiatowy w Zawierciu opublikował na swojej stronie internetowej specjalne oświadczenie. Władze placówki poinformowały, że ''w badaniu lekarskim u pacjenta nie stwierdzono objawów klinicznych wskazujących na obecność wirusa''. Od mężczyzny pobrano materiał, który przesłano do laboratorium w celu przeprowadzenia dalszych testów.

Zobacz także

W szpitalu w Zawierciu wdrożono wszystkie zasady postępowania epidemiologicznego i medycznego w związku z ryzykiem pojawienie się na terenie Polski nowego koronawirusa. Wstrzymano również odwiedziny na oddziałach: obserwacyjno-Zakaźnym z Pododdziałem Skórno-Wenerologicznym oraz opieki Paliatywnej.

Koronawirus z Wuhan 

Epidemia koronawirusa, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, wybuchła w grudniu w mieście Wuhan w prowincji Hubei w środkowych Chinach i rozprzestrzeniła się na ok. 30 krajów na całym świecie.

Według najnowszych danych w całych Chinach kontynentalnych potwierdzono ponad 75 tys. przypadków zakażeń; spośród tych osób 2236 zmarło, a ponad 16 tys. wypisano już ze szpitali. Jak dotąd odnotowano poza Chinami kontynentalnymi 13 zgonów z powodu koronawirusa: cztery w Iranie, trzy w Japonii, dwa w Hongkongu i po jednym w Korei Południowej, na Tajwanie, na Filipinach i we Francji.

ZOBACZ: Pielęgniarki w Chinach mają przymusowo golone głowy [SZOKUJĄCE NAGRANIE] 

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni