Zamknij

Rośnie tragiczny bilans w Polsce. Jest dziesiąta ofiara koronawirusa

Magdalena Kulej
24.03.2020 11:22
Koronawirus. Nie żyje dziesiąta osoba chora na Covid-2019 w Polsce
fot. Piotr Molecki/East News

W Radomiu zmarł 79-letni mężczyzna zakażony koronawirusem - przekazał we wtorek prezydent miasta. Ministerstwo Zdrowia jak dotąd nie potwierdziło jednak, by śmierć mężczyzny miała bezpośredni związek z Covid-19.

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się coraz szybciej. Poniedziałek był pod względem liczby nowych przypadków zakażeń rekordowy (115). We wtorek rano liczba potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 to już 774, w tym 10 przypadków śmiertelnych. 

O śmierci kolejnej osoby zakażonej koronawirusem poinformował we wtorek przed południem prezydent Radomia Radosław Witkowski. "W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym zmarł drugi pacjent zakażony koronawirusem. To 79-letni mieszkaniec gminy Odrzywół, który na oddział obserwacyjno-zakaźny trafił ze szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą. Pacjent miał choroby współistniejące" - przekazał Witkowski. Tej informacji wciąż nie potwierdził jednak resort zdrowia.

Wcześniej informowaliśmy o śmierci zakażonego koronawirusem proboszcza parafii Białopole w województwie lubelskim. Ksiądz Henryk Borzęcki zmarł we wtorek rano w szpitalu w Puławach.

Zobacz także

Koronawirus w Polsce - aktualne dane, co trzeba wiedzieć?