Zamknij

Śmiertelne żniwo czwartej fali. Tylu zgonów jeszcze nie było. "Czerwona lampka"

15.09.2021 08:55

W szpitalach przybywa osób z Covid-19, większość z nich się nie zaszczepiła - wskazał w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Czeka też nas dzień z największą liczbą zakażeń w czwartej fali – wiceminister ujawnił, że potwierdzono 767 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Wskutek zachorowania na Covid-19 zmarło 21 osób.

Rekord zakażeń i zgonów w czwartej fali
fot. Karol Porwich/East News, trzecia fala koronawirusa, koniec marca 2021 r.

Koronawirus przyspiesza, a czwarta fala przynosi w Polsce coraz więcej wykrywanych infekcji. Dane ze środy poznaliśmy jeszcze przed oficjalnym raportem Ministerstwa Zdrowia.

Ujawnił je wiceminister tego resortu Waldemar Kraska, który był o poranku gościem w Polskim Radiu 24. - Praktycznie wszystkie osoby, które trafiają z COVID-19 do szpitali, a niestety z dnia na dzień ich przybywa, to osoby, które się nie zaszczepiły. Ta czwarta fala to fala osób niezaszczepionych – mówił Kraska w Polskim Radio 24.

Rekord zakażeń i zgonów w czwartej fali. Wiceminister: "Czerwona lampka" dla niezaszczepionych

- Dzisiejszy wynik, jeśli chodzi o nowe zakażenia powinien być dla nas już nie żółtym światłem ostrzegawczym, ale czerwonym. Nowych przypadków codziennie bardzo przybywa. Dzisiejszy wynik to jest 767 nowych przypadków. Co także jest bardzo niepokojące, mamy 21 osób, które zmarły – podał.

Kraska podkreślił, że sytuacja wymyka się spod kontroli i jest to ostatni dzwonek dla  niezaszczepionych. – To czerwona lampka, która pokazuje, jeszcze warto się zaszczepić – podkreślił. Tydzień wcześniej, 7 września, w szpitalach przebywało 570 chorych z Covid-19, a dwa tygodnie temu, 31 sierpnia – 465 osób. Najnowsze dane zostaną opublikowane w środę o godz. 10. W pełni zaszczepionych przeciw Covid-19 jest w Polsce ponad 19,1 miliona osób.

RadioZET.pl/Polskie Radio 24