Zamknij
Boeing
  • mid-20201250
  • mid-20201248
  • mid-20201247
  • 6 Zobacz
fot. PAP

Boeing 787 Dreamliner PLL LOT lecący z lotniska Pekin-Daxing (PKX) tuż ok. godz. 19. wylądował w sobotę na warszawskim Lotnisku Chopina. Na pokładzie samolotu byli pracownicy LOT, którzy przebywali w Chinach oraz pasażerowie z Polski i Unii Europejskiej, którzy zdecydowali się wrócić do kraju.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Boeing 787-9 Dreamliner LOT-u na pokład może zabrać 294 pasażerów.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział, że osoby, które przylecą samolotem LOT-u zostaną poddane standardowym, sprawdzonym procedurom.

Będą pod stałym nadzorem służb sanitarno-epidemiologicznych. Tak jak każdy przylatujący do Polski z Chin. Wypełnią karty informacyjne, w których podadzą swoje dane kontaktowe Wojciech Andrusiewicz

W związku z epidemią koronawirusa zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT zdecydował tymczasowo zawiesić od 31 stycznia do 9 lutego rejsy do Pekinu. Normalnie LOT lata bezpośrednio z Warszawy na dwa pekińskie lotniska: Stołeczne Międzynarodowe Lotnisko Pekin (PEK) i Pekin-Daxing (PKX), w sumie codziennie, siedem razy w tygodniu.

Zobacz także

Koronawirus z Wuhanu, stolicy prowincji Hubei w środkowych Chinach, wywołuje zapalenie płuc, które może być śmiertelne. Chińska komisja zdrowia poinformowała w sobotę w Pekinie, że w wyniku zarażenia koronawirusem zmarło co najmniej 259 osób, a liczba zakażonych wzrosła do 11 tys. 791 osób.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP