Zamknij

Koronawirus: Szkoły w Polsce zostaną zamknięte? „W grę wchodzą dwa warianty”

11.03.2020 09:06
Szkoła
fot. Jan Bielecki/East News

Koronawirus w Polsce. Rządowy zespół zarządzania kryzysowego będzie w środę dyskutował m.in. kwestię zamykania szkół w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. - Warianty są dwa: zamykanie stopniowe, strefowe lub na terenie całego kraju - powiedział szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku 

Koronawirus w Polsce dociera do kolejnych województw. W środę rano potwierdzono kolejne trzy przypadki zakażenia koronawirusem. Nowe przypadki wykryto u młodego mężczyzny w Warszawie oraz u dwóch kobiet w sile wieku - w Łańcucie (Podkarpacie) i w Lublinie. Przypadek zakażenia koronawirusem u kobiety w Łańcucie jest pierwszym w województwie podkarpackim.

Koronawirus. Szkoły w Polsce zamknięte? 

W środę odbędzie się kolejne posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego dotyczące koronawirusa. Na godz. 10 zaplanowana jest konferencja prasowa.

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch pytany w Polsat News o ewentualne zamykanie szkół i uczelni z powodu koronawirusa, zaznaczył, że w dyskusji na ten temat są rozważane dwa warianty:

  • zamykanie strefowe, czyli na obszarze powiatu czy miasta z dużą ilością zakażeń,
  • wprowadzenie zamykanie szkół na terenie całego kraju.

Jak zaznaczył, oba warianty rodzą określone reperkusje. Solach dodał, że prezydent podczas wtorkowego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego "sondował reakcję ugrupowań opozycyjnych". - One były w sumie pozytywne co do tego, że działania powinny być zdecydowane - powiedział szef BBN.

Zobacz także

Pytany, ku któremu z tych dwóch wariantów składania się prezydent, odparł, że do tej pory nie ma decyzji.

W grę wchodzą dwa warianty. Albo stopniowo to znaczy tam, gdzie jest miasto, powiat, obszar na terenie którego występuję koronawirus, tam powinno się zamknąć wszystkie szkoły, przedszkola

- mówił. Na uwagę, że tak powinno się stać w Warszawie odparł, że "dzisiaj na ten temat będzie dyskutował rządowy zespół zarządzania kryzysowego". 

RadioZET.pl/PAP