Zamknij

WOŚP pomoże w walce z koronawirusem. Owsiak: „To bardzo nowoczesny sprzęt”

19.03.2020 20:04
Jurek Owsiak
fot. Jan Bielecki/East News

WOŚP pomoże w walce z koronawirusem w Polsce. 100 łóżek do intensywnej terapii trafi do końca kwietnia do specjalnych szpitali zakaźnych. ''To bardzo nowoczesny sprzęt, o łącznej wartości ponad 3,2 mln. złotych'' - poinformował w czwartek Jurek Owsiak. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na zakupy, które pomogą w walce z koronawirusem w Polsce, przeznaczy ponad 3 miliony złotych.

- To, że udało się kupić 100 specjalistycznych łóżek to wielki sukces. Potrzebne są też respiratory, ale to nie jest tak, że one stoją na półce w sklepie - mówi Jurek Owsiak z WOŚP. 

Dziękujemy za wszystkie oferty, które do nas spływają. Każdej uważnie się przyglądamy i oceniamy z nasza grupą ekspertów z Centrum Zdrowia Dziecka. Na dzień dzisiejszy najwięcej zapytań, jakie otrzymujemy, to pytania o testy, oraz o maseczki, kombinezony, czyli artykuły ochrony osobistej dla lekarzy i personel medyczny. Najbardziej nas zaskakują ceny prostych maseczek chirurgicznych. Od cen iście spekulacyjnych po interesujące propozycje maseczek wykonanych z materiałów z atestem, które szyte są w polskich szwalniach. Przy niemal totalnym zatrzymaniu pracy w wielu branżach, właśnie takie zamówienia powinny być w pierwszym rzędzie realizowane. Sprawdzamy bardzo intensywnie możliwości i moce produkcyjne. Jak wcześniej pisałem, o każdych takich zakupach będziemy dokładnie informowali

- napisał na Facebooku Jurek Owsiak. 

Fundacja WOŚP stworzyła też stronę, gdzie mozna zwrócić się o pomoc. Wolontariusze Pokojowego Patrolu wyprowadzą psa, zrobią zakupy i wykupią leki.

Rekord WOŚP. Zebrano ponad 10 mln zł więcej niż w 2019 roku

186 133 610 zł i 66 gr zebrano podczas tegorocznego 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - poinformował w niedzielę szef Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak. Podczas 27. Finału w 2019 r. zebrano 175 938 717 zł i 56 gr.

Rekordem zakończyły się również Aukcje Allegro dla WOŚP, dzięki którym udało się zebrać 14,8 mln zł.

RadioZET.pl