Zamknij

Wrocław. Pacjent z podejrzeniem koronawirusa wyskoczył z okna szpitala

18.03.2020 17:03
Szpital przy ul. Koszarowej we Wroclawiu
fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER

Koronawirus we Wrocławiu. W szpitalu przy ulicy Koszarowej pacjent z podejrzeniem koronawirusa wyskoczył z 1. piętra. Mężczyzna trafił na OIOM.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło około godziny 15.30. Z budynku pierwszego piętra oddziału zakaźnego Wrocławskiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego wyskoczył pacjent, który trafił w środę do tego szpitala z podejrzeniem koronawirusa.

Mężczyzna był krótko na oddziale. Była u niego pielęgniarka i podłączyła kroplówkę. Wydawało się, że pacjent śpi. Chwilę po wyjściu pielęgniarki wyskoczył przez okno

- powiedziała rzeczniczka szpitala Urszula Małecka. Wcześniej od pacjenta pobrano próbkę do badań na obecność koronawirusa.

Zobacz także

Mężczyzna po upadku z pierwszego piętra trafił na OIOM. Ma obrażenia głowy. 

Koronawirus we Wrocławiu. Aktualne dane 

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, który jest szpitalem zakaźnym – jedną z 19 jednoimiennych placówek w kraju, które zostały przygotowane do przyjmowania pacjentów z koronawirusem - hospitalizowanych jest obecnie 19 pacjentów zakażonych koronawiusem. Pacjenci są w dobrym lub średnim stanie.

W najcięższym stanie jest starszy mężczyzna, który trafił do szpitala kilka dni temu. W środę rano rzeczniczka szpitala poinformowała, że stan tego pacjent jest ciężki.

W sumie na Dolnym Śląsku zakażenie stwierdzono u 38 osób. 19 osób jest w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego, jeden pacjent jest w szpitalu w Bolesławcu; pozostali zakażeni przebywają w kwarantannach domowych.

RadioZET.pl/PAP