Zamknij

Minister zdrowia: wyniki testów członków rządu są negatywne

17.03.2020 15:24
Łukasz Szumowski
fot. PAP

Minister środowiska Michał Woś zakażony koronawirusem. Wyniki testów na obecność koronawirusa pozostałych przedstawicieli Rady Ministrów oraz obsługi są negatywne - poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Łukasz Szumowski pytany na briefingu prasowym o wyniki badań członków Rady Ministrów na obecność koronawirusa odpowiedział, że wyniki, które dotychczas spłynęły są negatywne.

Jeżeli ktoś miał kontakt późniejszy, to jeszcze będzie wykonywał testy we własnym zakresie. Ta grupa, która była na Radzie Ministrów została przebadana, wszystkie te wyniki są ujemne

- poinformował w poniedziałek minister zdrowia. 

Zobacz także

Michał Woś zakażony koronawirusem 

Minister środowiska Michał Woś poinformował w poniedziałek wieczorem, że po stwierdzeniu w niedzielę koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miał kontakt, poddał się kwarantannie i wykonał badanie -  test dał wynik pozytywny.

"Czuję się dobrze. Dziękuję pracownikom służby zdrowia i wyrażam solidarność z wszystkimi chorymi" - oświadczył minister.

Rzecznik rządu Piotr Müller w komunikacie przesłanym PAP we wtorek przekazał, że w związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa u ministra Michała Wosia, wszyscy ministrowie obecni na ostatnim posiedzeniu rządu zostali poddani w poniedziałek testom. W ostatnim posiedzeniu rządu nie brało udział 9 jego członków, w tym m.in. premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP

C