Zamknij

Ginekolog zakażony koronawirusem. Przyjął co najmniej 30 pacjentek

17.03.2020 18:56
Karetka
fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Ginekolog z Poznania zakażony koronawirusem - podaje ''Gazeta Wyborcza''. Mężczyzna w ostatnim tygodniu mógł mieć kontakt z co najmniej 30 pacjentkami. Sanepid rozpoczął poszukiwania kobiet. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus w Poznaniu. We wtorek w województwie wielkopolskim kolejne dwa przypadki zakażenia koronawirusem zostały potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Jak ustaliła poznańska ''Gazeta Wyborcza'', jednym z nowych zakażonych jest miejscowy ginekolog.

Mężczyzna ma ponad 60 lat i w stanie ciężkim przebywa w szpitalu miejskim przy ulicy Szwajcarskiej. W placówce z podejrzeniem zakażenia koronawirusem znajduje się także jego żona.

Ginekolog z Poznania zakażony koronawirusem 

Z ustaleń ''Gazety Wyborczej'' wynika, że ginekolog zakażony koronawirusem przyjmował pacjentki w Centrum Medicover oraz prywatnym gabinecie w Poznaniu. W ostatnim tygodniu miał kontakt z kilkudziesięcioma kobietami. W przychodni Medicover przyjął 30 pacjentek. Kilka dni wcześniej przyjechał z urlopu z Austrii.

Zobacz także

Sanepid z pomocą wolontariuszy z Uniwersytetu Medycznego próbuje dotrzeć do pacjentek. Wszystkie kobiety przejdą obowiązkową kwarantannę.

Wszystko, co mogliśmy zrobić, by pomóc sanepidowi w ustaleniu listy kobiet, zrobiliśmy natychmiast. Epidemiolodzy mają nazwiska i telefony wszystkich pacjentek, z którymi kontaktował się ostatnio mój mąż

- powiedziała w rozmowie z ''Gazetą Wyborczą'' żona zakażonego ginekologa. 

Koronawirus w Wielkopolsce 

Według ostatnich danych, w województwie wielkopolskim hospitalizowane są 62 osoby, kwarantanną objęto 533 osoby, zaś nadzorem epidemiologicznym - 1919 osób.

Do tej pory zakażenie wirusem SARS-Cov-2 potwierdzono u trzynaściorga mieszkańców regionu. W miniony czwartek w szpitalu miejskim w Poznaniu zmarła 57-letnia pacjentka. Była pierwszą osobą w Wielkopolsce, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem. Była to także pierwsza ofiara śmiertelna SARS-Cov-2 w kraju.

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza