Zamknij

Były strażak podpalał posesje, bo chciał dorobić? Został ujęty

23.01.2020 14:48
Koronowo Podpalenia
fot. Piotr Dziurman/Reporter, zdj. ilustracyjne

Policja z Koronowa (woj. kujawsko-pomorskie) ujęła dwójkę podpalaczy. Jak podaje „Gazeta Pomorska” jednym z nich okazał się… były strażak OSP w Mąkoworsku. Jednostka wydała w tej sprawie oświadczenie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Podpalacz siał spustoszenie przez blisko rok. Okazał się nim 21-latek, który usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia. „Pomorska” wylicza, że mundurowi udowodnili mu pięć przestępstw.

Zobacz także

Paradoksem sytuacji jest fakt, że 21-latek to były… strażak ochotnik z OSP w Mąkoworsku. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

„Pomorska”: podpalał, bo chciał dorobić?

Z nieoficjalnych ustaleń prasy wynika, że przyczyną podpaleń miała być chęć dorobku. To jednak niepotwierdzona teza – jeden z członków OSP w Mąkowarsku przyznał, że za akcje ochotnicy nie dostają ani złotówki. Środki pozostają w jednostkach.

OSP odnosi się do strażaka-podpalacza

OSP w Mąkoworsku skomentowała smutne doniesienia o swoim byłym ochotniku.

Ochotnicza Straż Pożarna w Mąkowarsku z ogromną przykrością przyjęła informację o zatrzymaniu członka jednostki za udział w hańbiącym działaniu. Do momentu zatrzymania, Zarząd OSP Mąkowarsko nie posiadał żadnych informacji, wskazujących na możliwość zaistnienia takiej sytuacji, w której działanie jednej osoby mogłoby zhańbić honor strażaka

- przekazał zarząd OSP w Mąkoworsku.

Powołując się na statut OSP wykreśliło go z szeregów ochotniczych strażaków.

Zobacz także

Strażak podpalacz grasował w Koronowie od kilku miesięcy. Wskutek jego działań w maju u. r. spłonęła drewniana stodoła. W czasie wakacji paliła się słoma w piwnicy niezamieszkałego domu oraz stóg ze słomą. Ostatnie z pożarów wzniecał 18 i 19 stycznia. Spłonęła stodoła z balotami słomy, a dzień później niezamieszkany dom rodzinny. Straty domu oszacowano na 50 tys. zł.

RadioZET.pl/PAP/Gazeta Pomorska