Zamknij

Korupcja w Poczcie Polskiej. CBA zatrzymało 11 osób

11.06.2019 08:42
Korupcja w Poczcie Polskiej. CBA zatrzymało 11 osób
fot. Stanisław Kowalczuk/EastNews

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 11 osób w związku z nieprawidłowościami przy przetargach dla Poczty Polskiej – dowiedziała się PAP. Wśród zatrzymanych jest pięciu pracowników Poczty, a korupcja ma dotyczyć zamówień na ponad 30 mln zł.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski potwierdził we wtorek, że funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA dokonali zatrzymań.

Zobacz także

– Prowadzimy przeszukania w kilkunastu miejscach – m.in. w mieszkaniach zatrzymanych, biurach Poczty Polskiej i spółki realizującej zamówienia, jak również w miejscach powiązanych z zatrzymanymi osobami – powiedział PAP Brodowski.

Zaznaczył, że oprócz pięciu pracowników poczty zatrzymano dwie osoby związane z działaniem warszawskiej spółki informatycznej oraz inne osoby powiązane biznesowo i rodzinnie z zatrzymanymi przedstawicielami poczty.

Zobacz także

Postępowanie, przy którym zdaniem śledczych miało dojść do korupcji, dotyczy zamówień publicznych dla Poczty Polskiej na ponad 30 mln zł – wynika z informacji PAP. Według agentów CBA korzyści majątkowe przyjmowane przez przedstawicieli poczty wyniosły co najmniej 300 tys. zł.

Brodowski zaznaczył, że śledztwo CBA prowadzone jest wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Warszawie i tam trafią osoby zatrzymane.

– Sprawa ma wiele wątków i rozwija się. Planowane są kolejne zatrzymania – podkreślił naczelnik.

Poczta Polska wydała w tej sprawie stanowisko

Dzisiaj rano Centralne Biuro Antykorupcyjne na wniosek Prokuratury Okręgowej w Warszawie weszło do siedziby Poczty Polskiej. Śledztwo dotyczy działań organów ścigania wynikających ze zgłoszonych w kwietniu 2018 roku przez Zarząd Poczty Polskiej informacji w ramach „tarczy antykorupcyjnej” – informuje rzecznik prasowy Poczty Polskiej Justyna Siwek.

„Poczta Polska przy przetargach publicznych uruchamia »tarczę antykorupcyjną«, zwracając się do odpowiednich służb o zabezpieczenie postępowań przed korupcją. Działania Prokuratury i CBA są wynikiem takiego zgłoszenia. Poczta Polska w pełni współpracuje z organami prowadzącymi śledztwo” – czytamy w oświadczeniu.

RadioZET.pl/PAP