Zamknij

Proboszcz ocenił wyborców Trzaskowskiego. "Eutanazja, aborcja, profanacja"

Bartłomiej Chudy
22.07.2020 16:48
Proboszcz ocenił wyborców Trzaskowskiego. "Eutanazja, aborcja, profanacja"
fot. Shuttestock/Facebook

Plakat o szokującej treści zawisł w jednej z parafii w wielkopolskiej miejscowości Kościan. Proboszcz postanowił osądzić parafian, którzy w swej większości poparli Rafała Trzaskowskiego. Pod jego wynikiem w gminie (61,5 proc.) podpisano na plakacie „aborcja, eutanazja, LGBT czy profanacja”. Mieszkańcy nie kryją oburzenia.

Andrzej Duda przegrał dość wyraźnie w Wielkopolsce, nie tylko w stolicy regionu, ale i mniejszych ośrodkach. Jednym z nich był Kościan. Rezultatu wyborczego nie mogą znieść duchowni, którzy wyraźnie wyrazili swoje polityczne sympatie. Językiem chrześcijańskiej „miłości”, nawiązując do TVP, ocenili, jak głosowała wspólnota z Kościana.

Proboszcz przyzwolił na przedstawienie wyborców Trzaskowskiego jako tych wybierających śmierć (eutanazję), aborcję, prawa mniejszości seksualnych (LGBT), na profanacjach i bluźnierstwach kończąc. Co widniało pod wynikiem Andrzeja Dudy? Sformułowania takie jak: Bóg, Maryja Niepokalana i liturgia kościoła, dekalog, czy prawo do życia dla każdego.

Proboszcz o wyborach Trzaskowskiego: Wybrali śmierć

Plakat został sfotografowany, dziś krąży w sieci wywołując spore kontrowersje. Ksiądz proboszcz Paweł Skrzypczak w rozmowie z „Super Expressem” przyznał, że nie widzi w ilustracji niczego złego.

Zobacz także

Każdy wybór niesie konsekwencje, nie tylko na dzisiaj, ale także na potem

– powiedział tabloidowi. Zaznaczył, że wywiesi wkrótce kolejny plakat. Plakat kończy się pytaniem „Ile jest warta twoja dusza?”

Internauci oburzeni: Typowy przykład mowy nienawiści

- Straszono ludzi w średniowieczu, teraz naprawdę nie trzeba. Wystarczy być dobrym człowiekiem, nic więcej – pisze jedna z internautek. Podobnych głosów jest więcej. - Jestem zbulwersowany, że w taki sposób traktuje się i obraża oraz dzieli mieszkańców Naszego Kościana. To jest typowy przykład mowy nienawiści. Mam nadzieję, że kościańska Prokuratura Rejonowa z urzędu przeprowadzi w tej sprawie postępowanie – komentuje inny z użytkowników Facebooka.

Dodajmy, że w ocenach plakatu padają też głosy poparcia dla takich praktyk w wykonaniu proboszcza.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Facebook